rosler murr Schunk

Unikátní výstražné LED svítidlo

Dle statistik Policie ČR došlo v roce 2010 k více než 10 000 dopravním nehodám způsobených odstaveným a špatně označeným vozidlem. Na základě těchto zkušeností přišla firma Rabuk Resolution s.r.o. s velmi zajímavou novinkou, která pomůže chránit nejen majetek, ale i životy účastníků silničního provozu.  

 

Jde o výstražné LED svítidlo pod označením Rabuk Protektor, které umožňuje řidiči viditelně označit vozidlo při náhlé poruše, dříve než z něj vystoupí a než si oblékne reflexní vestu a umístí výstražný trojúhelník za vozidlo. Řidič jednoduše umístí ze své pozice přes stažené okno výstražné světlo na střechu vozu a až poté může vystoupit a obléci si reflexní vestu a umístit výstražný trojúhelník.
Usnesením Meziresortní komise Ministerstva dopravy se LED svítidlo Rabuk Protector stalo doporučenou výbavou každého vozidla. Dle vyjádření nadace BESIP by mělo být svítidlo běžným doplňkem řidiče k výstražnému trojúhelníku a reflexní vestě.

Svítidlo obsahuje LED diody, které zaručují viditelnost na velkou vzdálenost i za snížené viditelnosti (hustý déšť, husté sněžení, mlha) a díky silnému magnetu pěvně drží na jakémkoliv kovovém povrchu. Doba svícení na 1 nabití se pohybuje přibližně kolem dvou hodin, ale záleží na zvoleném režimu svícení, které jsou k dispozici čtyři.
Jelikož součástí balení je i napájecí kabel a autonabíječka, lze svítidlo nabíjet i během jeho používání. Díky malým rozměrům je dobře skladovatelné a jeho hlavní výhodou je vodotěsnost a odolnost proti mechanickému poškození.
Jedinečnost LED diod dokazuje také skutečnost, že již dříve na trh uvedená verze  svítidla Rabuk Protector Professional je velmi často využívaná záchrannými složkami státu, Policií ČR a dopravci.
Rabuk Protector je určen pro běžnou potřebu řidiče v silničním provozu. Zvyšuje ochranu nejen jeho majetku, ale předchází nehodám a tím pádem chrání životy cestujících. Jeho cena je stanovena na 495 Kč včetně DPH a k dostání je na čerpacích stanicích nebo v e-shopu společnosti Abrex na www.modely.cz, nebo na adrese rabuk@rabuk.cz.                  

 

www.rabuk.cz
 

 

 
Publikováno: 10. 12. 2011 | Počet zobrazení: 4323 článek mě zaujal 747
Zaujal Vás tento článek?
Ano