hnv murr

3D obraz bude možné sledovat i na běžných displejích

Obrazovku z tekutých krystalů libovolného smartphonu nebo přenosného počítače je nyní podle výrobce možné změnit v 3D displej, pokud se na ní připevní speciální film, slibuje firma Global Wawe, které představila tento produkt na japonské výstavě 3D and Virtual Reality Exhibition.   

 

Sledovat trojrozměrný obraz lze bez potřeby speciálních brýlí vyžadovaných pro většinu dnes využívaných 3D technologií.
Na povrchu filmu jsou rozmístěny miniaturní optické čočky, které rozdělují zobrazení na dva – pro každé oko. S touto technologií propouští film 90 % světla a úhel zobrazení činí 120 stupňů. Aby přístroj ukázal rozměrné obrazy, jedna fólie nestačí, a je také potřeba stáhnout si speciální software z webových stránek výrobce (funguje pro Windows i iOS).
Global Wawe zahajuje výrobu své novinky s označením Pic3D v šesti různých variantách. Od 31 cm úhlopříček od (v rozlišení 1200x800 bodů), až po 55 cm (1920x1080 bodů) a 23“ ve stejném rozlišení, které se nabízejí v cenovém rozmezí od 25 do 185 amerických dolarů. Není překvapující, že rozměry těchto přídavných fólií korespondují především s formáty používanými firmou Aple u zařízení jako jsou iPad, iPhone a iPod touch, ale výrobce slibuje doplnění o další rozměry.
Filmy umožňují prohlížet ve 3D stereoskopické snímky vyskytující se na internetu (side by side format) a pracují i s webovými stránkami v tomto formátu. Podobné projekty na konverzi 2D obrazu na trojrozměrný nejsou úplnou technologickou novinkou, ale nyní poprvé vývojáři představili, jak lze takovéto řešení dosáhnout v principu jednoduše a levně a učinit tak záležitostí dostupnou pro masové rozšíření.
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 3660 článek mě zaujal 838
Zaujal Vás tento článek?
Ano