murr Schunk

Obráběcí inovace Sandvik Coromant

Sandvik Coromant v expozici "Smart Hub" představí na EMO 2011 v Hannoveru kombinaci nových produktových inovací s demonstraci praktických ukázek obrábění. Mezi produktovými novinkami, které firma prezentuje na největším evropském veletrhu pro výrobní technologie patří zejména:  

 

Další vložky pro CoroMill 316
Tři nové vložky pro výměnnou frézovací hlavu inovativního systému CoroMill 316 zahrnují vložky se zakulacenou špičkou vybavené silným ostří pro úkoly, jako je tvarové frézování, obrábění hliníku a dokončovací práce. K dispozici jsou i vložky s poloměrem optimalizovaným pro různé druhy speciálních frézovacích operací jako frézování drážek, ponorné frézování, čelní frézování, doběh a kapsování, a také vložky se zkosením. Každá část má dvě špičky.

Rychloupínací jednotky
Tato novinka pro rychlou výměnu upínacích jednotek využívá výhod rychloupínacího systému firmy Sandvik Coromant CAPTO pro změnu nástrojů, u něhož výrobce prokázal schopnost dramaticky snížit prostoje spojené s nastavením a výměnou nástrojů a vysokou účinnost. Kromě toho jsou nové výrobky vybaveny přívodem vysokotlakého chladiva z poslední řezací hlavy CoroTurn HP.

Coromant Capto C10
Nový systém Coromant Capto velikosti C10 vhodný pro všechny typy těžkých obráběcích operací při obrábění velkých komponent zlepšuje výkon tím, že nabízí vyšší přívod a větší hloubky řezu. Za tajemstvím tohoto úspěchu stojí velká příruba o průměru 100 mm vytvářející spojení, které zaručuje extrémní stabilitu.

CoroMill 176 fréza pro ozubení
Plnoprofilová plotna pro frézování ozubení. Vyměnitelná indexovatelná karbidová vložná deska CoroMill 176 dokáže snížit čas řezání o působivých až 50 % a ve srovnání s tradičními HSS frézami nabízí více než dvojnásobnou životnost. Je k dispozici pro hrubovací, semi-dokončovací a dokončovací operace. Nástroj pokrývá profil ozubení v rozměrové škále modulů řady 4-6.

Doplňkové adaptéry pro tiché nástroje
Rozšířená řada vlhčených adaptérů tzv. tichých nástrojů (Silent Tools), které jsou k dispozici v rozměrech 4-5xD, může zajistit až o polovinu vyšší produktivitu ve srovnání s netlumenými systémy. Umožňují delší působení frézovacích cyklů díky zvýšení teplotních limitů a možnosti účinnějšího chlazení pomocí přívodu chladiva kanálem v hřídeli, což vede rovněž ke zvýšení životnosti  nástroje.

CoroDrill 860
Nejrychlejší karbidový vrták na trhu, CoroDrill 860 bude mít na EMO svou předpremiéru ještě před oficiálním uvedením na trh v březnu 2012. Optimalizován pro ocel nabízí špičkový výkon pro běžné vrtání, zkosené otvory, šikmé plochy, konvexní či konkávní povrchy nebo vrtání přes otvory. Umožňuje bezproblémové konzistentní vrtání s vynikajícím odvodem třísek při použití vysokořezných dat pro dlouhé i krátké třísky.

Kromě těchto produktů představí Sandvik Coromant také řadu dalších nových přírůstků do svého portfolia, pro téměř všechna odvětví a aplikace. Schopnosti moderních obráběcích nástrojů představí v rámci doprovodné akce "Milníky v nákladově efektivní výrobě titanových součástí". /jv/
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 3831 článek mě zaujal 569
Zaujal Vás tento článek?
Ano