Keramické břitové destičky pro superslitiny

Sortiment sialonových keramických destiček Secomax pro oblast hrubovacího a polodokončovacího obrábění firmy Seco rozšířila nová geometrie s fazetovou úpravou ostří. Břitové destičky CS100 se sražením hrany jsou podle výrobce vhodné pro obrábění vyžadující úzké tolerance a nízké řezné síly.  

 

Nová řada břitových destiček s fazetkou na ostří pro lehký řez s extrémně ostrou geometrií zajišťuje stabilitu a udržitelný výkon při obrábění niklových superslitin i v nestabilních podmínkách. Ostré a negativně zesílené řezné hrany pomáhají částečně absorbovat vysoké řezné síly a tlak, který by jinak působil na stroj i obrobky. Díky tomu tyto nové destičky nejenže snižují riziko deformace obrobku, zvláště u tenkostěnných součástí, ale i omezují vibrace, které zkracující životnost nástroje a negativně působí na obráběný povrch. Břitové destičky s fazetovou úpravou ostří - typ T - doplňují stávající produkty řady CS100 typu S (honované a sražené hrany), vyvinuté pro práci při vysokých řezných silách v pevných soustavách za stabilních podmínek obrábění. Jsou k dispozici s 20stupňovým sražením od šířky 0,05 až po 0,1 mm. Destičky s úpravou T a S jsou velmi odolné vůči otěru a maximálně houževnaté, což umožňuje používat vyšší řezné rychlosti při zpracovávání i tak náročných materiálů, jakými jsou např. Inconel, MAR, RENE a Waspaloy.
Výrobce do své nabídky přidal i nové držáky pro keramické břitové destičky, které jsou nabízeny se standardní kvadrátovou stopkou a v provedení Seco-Capto. Vzhledem k tomu, že v porovnání s karbidovými destičkami nebo CBN má většina keramických břitových destiček odlišnou tloušťku a nemají uprostřed standardní montážní otvory, mají nové držáky pro keramické břitové destičky speciální konstrukci lůžka a upínacího mechanismu.
 

 
Publikováno: 30. 3. 2016 | Počet zobrazení: 928 článek mě zaujal 173
Zaujal Vás tento článek?
Ano