Lehká úhlová hlava pro přesné a produktivní obrábění

Švýcarský výrobce obráběcích nástrojů BIG Kaiser uvedl na trh nový typ lehké úhlové hlavy AG90 s upínacím kuželem BT30, s pevným úhlem hlavy 90 stupňů. Novinky určená pro frézování a vrtání umožňuje provádět řadu operací na jedno upnutí bez nutnosti přestavování parametrů.  

 

Nový přírůstek do řady úhlových hlav značky BIG Kaiser váží méně než 2 kg, což z ní činí jednu z nejlehčích úhlových hlav na světě. Je proto vhodná pro systémy automatické výměny nástrojů u malých strojů. Tím, že vertikální, horizontální a úhlové operace lze pomocí těchto nástrojů provádět bez změny polohy obrobku, zvyšují úhlové hlavy přesnost a produktivitu. Umožňují používat jen jediné nastavení, úhel frézy lze snadno změnit nad rozsah 360 stupňů, což urychluje práci a eliminuje chyby způsobené vícenásobným nastavováním. „Nová hlava AG90 kombinuje pokročilé konstrukční prvky a vysoce kvalitní komponenty, tím se zredukovala hmotnost až na absolutní minimum. Doplňuje stávající sortiment úhlových hlav, které uživatelům umožňují najít správné řešení pro téměř jakoukoliv aplikaci," říká Peter Elmer, generální ředitel firmy BIG Kaiser.
Kompaktní konstrukce nové úhlové hlavy minimalizuje přesah, což dodává nástroji tuhost a pevnost, přičemž tento přesah rovněž účinně pomáhá eliminovat interference s ATC.
Pokročilý systém těsnění zabraňuje znečištění chladicí kapaliny částicemi lépe, než jiné metody těsnění. Unikátní chladicí plášť účinně směruje chladicí kapalinu přicházející přes zarážku k ostří nástroje a zároveň chladí úhlovou hlavu. Aby výrobce minimalizoval hluk a vibrace, je AG90 vyrobena z vysoce kvalitních komponent, včetně tvrzených spirál kuželových převodů z chrom-niklové oceli, superpřesných kalených a broušených vřeten a vysoce přesných kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem.
Firma nabízí řadu různých typů úhlových hlav pro frézování a vrtání, nebo s nastavitelným úhlem. Ten je k dispozici v širokém rozsahu kuželů, délek a vzorů.

 

 
Publikováno: 30. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1126 článek mě zaujal 192
Zaujal Vás tento článek?
Ano