Kompaktní přesný otočný stůl pro detaily

Nový otočný stůl TRT100 s dvojitou osou společnosti Haas Automation poskytuje vysokou rychlost, přesné 3 + 2 pozicování a plně 5osé obrábění malých a složitých dílců. Jednotka kompaktních rozměrů s nízkou hmotností činí z TRT100 ideální dvouosé řešení vhodné pro malá obráběcí centra. Svižné indexování zajišťuje urychlení krátké doby cyklu, a výkonné brzdy na obou osách zaručují extrémní přesnost.  

 

Otočný stůl TRT100 používá silné střídavé servomotory poskytující výkon 47,5 W točivého momentu vřetena na naklápěcí ose a 21,7 W na rotační ose, s rychlostmi indexování 1000 stupňů za sekundu na obou osách. Jednotka umožňuje sklon ± 120 stupňů a 360 stupňovou rotaci polohových dílů pro prakticky libovolný úhel pro obrábění. Přesně broušený 100 mm talíř obsahuje rozmanité pole šroubů a přesný průchozí otvor pro všestranné upínání. Umožňuje pozicovat díly až do průměru 21 cm. Maximální kapacita talíře je 6,9 kg pro 3 + 2osé obrábění a 2,25 kg pro 5osé obrábění. Dva uživatelem konfigurovatelné porty na straně TRT100 směrují trasu vzduchu přes naklápěcí osy k rotačním osám pro ovládání pneumatických systémů nebo jiného vzduchem aktivovaného zařízení.
S rozměry pouhých 0,5 m na délku a méně než 33 cm hloubky se TRT100 snadno vejde do téměř jakéhokoli obráběcího centra. Jednotka může být také namontována na jednom konci stolu většího stroje, a zbytek uvolněn pro další zařízení, či svěráky. Výrobce jej doporučuje jako ideální doplněk pro vysokorychlostní vyvrtávací centrum  DT-1, nebo vertikální obráběcí centra Haas Super Speed. Stejně jako všechny otočné stoly Haas lze i TRT100 snadno vyjmout, pokud právě není potřeba.
 

 
Publikováno: 30. 3. 2016 | Počet zobrazení: 986 článek mě zaujal 179
Zaujal Vás tento článek?
Ano