Rosler MURR2 Schunk

Spínače do těžkých provozů

Specialista na překonávaní extrémních podmínek v těžkých provozech, společnost Steute, obohatila svou nabídku o sérii bezpečnostních lankových spínačů ZS 91 a o polohové spínače s analogovým výstupem pro zóny s nebezpečím výbuchu.

 

Bezpečnostní lankové spínače ZS 91 jsou uzpůsobeny náročným podmínkám zejména v oblasti těžebního průmyslu. Důležitým prvkem této série je extrémně robustní plastový kryt (IP66/67), schopnost odolávat okolním teplotám (-40 až +85 °C) a vysoká životnost také ve velmi znečištěném nebo korozivním prostředí. Výhodou je také délka lanka, která může dosahovat až 2 x 100 m, což vede k úspoře nákladů. Při větších vzdálenostech totiž budou uživatelé potřebovat jen poloviční počet spínačů. Další z variant této série jsou snímače pro sledování vystředění pásových dopravníků. Jejich úlohou je hlídat odchylky v pohybu dopravního pásu.

Polohové spínače pro zóny s nebezpečím výbuchu
Pro extrémní prostředí je určena řada koncových spínačů Ex HS 98. Jsou charakteristické robustním, antikorozním, hliníkovým pouzdrem s aktuátorem z nerezové oceli, vysokou mírou ochrany a rozměry, které splňují normu DIN EN 50041.
Spínač, namísto běžné technologie "On/Off", vysílá analogový signál, který odpovídá poloze aktuátoru nebo pístku spínače. Poloha je detekovaná integrovaným Hallovým senzorem. V závislosti na zvolené variantě senzor vysílá signál s výstupy: 0 až 20 mA, 4 až 20 mA nebo 0 až 10 V. Různé typy aktuátorů mohou být montovány v pozicích 4x90°, tzn. analogový polohový spínač lze zcela flexibilně integrovat do prostředí a také jej lze individuálně programovat dle daných požadavků přímo ve výrobě (přizpůsobit ho konkrétním požadavkům dané aplikace).
Varianta HS 98 ATEX/IECEx je schválena pro použití jak v plynových zónách Ex 1 a 2, tak v prašných zónách Ex 21 a 22. Robustní polohový analogový spínač se hodí pro aplikace, jako je přesné monitorování poloh klapek, ventilů a dalších kontrolních prvků ve výbušném prostředí.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1387 článek mě zaujal 304
Zaujal Vás tento článek?
Ano