Inteligentní a intuitivní řešení na dosah ruky

Automatizační technika současnosti nabízí nejen dokonalost v rychlosti, přesnosti a kvalitě, ale je také velmi inteligentní. Elektrická automatizace Festo Vám zjednoduší život a ušetří prostředky.

 

„Společnost Festo se díky své kompetenci v řešení problematiky elektrických a pneumatických systémů může v této oblasti pochlubit velkým přínosem," vysvětluje Martin Schorbach, vedoucí Business Development Electric Automation společnosti Festo a dodává: „Naše řešení problémů jde daleko nad rámec snahy nabízet vhodné výrobky. Ve skutečnosti jde o vhodný recept na to, jak řešit zadání Vás, našich zákazníků, tak, aby pohyby ve výrobních procesech byly účinné – řešením může být např. sestavený manipulační systém, který jen vložíte do stroje, zařízení či linky." Naši specialisté na řízení pohybu, robotiku, regulační techniku a mechanismy s přesnými pohony spolupracují navzájem a společně s našimi obchodníky tak, aby výsledek odpovídal Vašim konkrétním požadavkům a byl energeticky úsporný a optimální z hlediska provozních nákladů i pořizovací ceny.

Automatizační platforma CPX
Základem, ze kterého lze velmi dobře čerpat, je sortiment výrobků, který obsahuje vše potřebné – od mechanických částí pohonů se všemi potřebnými funkcemi a vlastnostmi, motorů, jejich ovladačů, diagnostických a ovládacích jednotek a řídicích systémů. Vše z jediného zdroje a proto dokonale koordinováno.
Balíčky ucelených řešení, jako např. automatizační platforma CPX pro pneumatiku a řada různých PLC pro elektrickou automatizaci umožňují integraci mnoha funkcí a systém celkově zjednodušují. „CPX tvoří most mezi pneumatickou a elektrickou technologií pohonů a umožňuje tak práci jak v automatizaci výroby, tak procesní techniky," zdůrazňuje Martin Schorbach.

Robotika připravená k instalaci
V minulých letech Festo překvapilo automatizační trh svými průkopnickými inovacemi pro manipulaci a montáž, vycházejícími z technologie elektrických pohonů. Patří mezi ně delta roboty EXPT, vysokorychlostní H-portály EXCH, vysokorychlostní T-portály EXCT a mini H-portály EXCM.
Společným rysem všech manipulačních řešení, která jsou smontována a připravena pro přímou instalaci, je jejich velmi dynamický provoz, těžící z malé hmotnosti pohyblivých částí a také skutečnost, že jsou vytvořena ze standardních výrobků z katalogu Festo. Stavebnice manipulačních systémů umožňuje dokonale si nakonfigurovat vlastní systém. Pokud si pořídíte smontovaný celek, můžete si být zcela jisti, že se můžete spolehnout na ověřené mechanické komponenty, efektivně zvolené a nastavené ovladače pohonů a z energetického hlediska optimálně zvolené motory.

Sady inteligentních pohonů
Nová skupina jednoduchých pohonů "Optimalizovaná řada pro pohyb - OMS" Vám práci s elektrickými pohony významně zjednoduší. Srdcem systému jsou ovladače motorů CMMO v kombinaci s přímočarými elektrickými pohony EPCO nebo s otočnými pohony ERMO. Pohony lze použít samostatně pro vyřešení jednotlivých pohybů, ale také snadno složit do podoby nejrůznějších manipulátorů. Jsou vynikajícím příkladem jednoduchého a levného využití elektrických pohonů v průmyslové automatizaci. Nemusíte být specialisté, pohony stačí jen nastavit pomocí webové stránky, kterou automaticky tvoří ovladač motoru (funkce web-server), podobně snadno lze využívat i rozsáhlou diagnostiku. V důsledku toho je práce s elektrickými pohony stejně snadná jako s pneumatickými válci.

Řízení pohybu
Díky možnostem vzájemného propojení všech komponentů, jako např. ovladačů motorů nebo ventilových či instalačních terminálů, se otevírají prakticky nekonečné možnosti. Jde o jednoduchý pohyb z bodu do bodu, chtěli byste daným místem jen projíždět nebo dokonce potřebujete pohyb po zadané křivce? Možnosti technologií Festo jsou odstupňované tak, abyste mohli využít optimální variantu. Vše se navíc snadno kombinuje, protože se jedná o mechatronickou stavebnici.
Ať je Váš stroj či zařízení kdekoliv na světě, neustálé rozšiřování sortimentu výrobků společnosti Festo od pneumatiky až po technologii elektrických pohonů znamená, že Vám můžeme pomoci s pohybem jak těch nejmenších výrobků, vážících třeba jen jediný gram, tak velkých a těžkých předmětů. „Od mikročipů a kartáčků na zuby až po veliké krabice nebo těžké odlitky, vše je možné“, uzavírá Martin Schorbach.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 888 článek mě zaujal 158
Zaujal Vás tento článek?
Ano