murr Schunk

Firmy se už mohou pojistit i proti zpronevěře

Novinka na pojišťovacím trhu, kterou od letošního roku začala nabízet Kooperativa - pojištění proti zpronevěře - poskytne pojistnou ochranu klientům v případě, že zaměstnanec pojištěného zpronevěří nebo úmyslně poškodí jemu svěřený majetek.  

 

„Pojištěný klient tak získá náhradu za poškozený nebo odcizený majetek i v těch případech, kdy škodu nemůže vymáhat na viníkovi, tedy zaměstnanci, například z důvodu jeho finanční situace,“ představuje hlavní výhodu novinky Radek Starosta z Úseku pojištění majetku v pojišťovně Kooperativa.
Pojištění, které se sjednává s limitem 100 000 Kč a spoluúčastí ve výši 5000 Kč, se vztahuje na rizika zpronevěry a vandalismus ze strany pracovníka. Může jít např. o případy, kdy zaměstnanec pojištěného z důvodů tíživé finanční situace prodá jemu svěřená zařízení, přestane chodit do zaměstnání a bude nezvěstný, či z důvodů výpovědi nezvládne situaci a při odchodu z firmy úmyslně poškodí jemu svěřené vybavení, nebo dlouhodobě odvádí z firemního bankovního účtu, k němuž má přístup, finance na své soukromé potřeby. Podmínkou vyplacení pojistného plnění je, že jednání pachatele (zaměstnance pojištěného), které je příčinou vzniku škodné události, musí naplnit znaky skutkové podstaty trestného činu zpronevěry nebo poškození cizí věci a pachatel byl za toto jednání pravomocně odsouzen v trestním řízení. Povinností klienta Kooperativy je tedy ohlášení události Policii ČR, resp. podání trestního oznámení.

Foto: Tribune
 

 
Publikováno: 24. 2. 2016 | Počet zobrazení: 1871 článek mě zaujal 371
Zaujal Vás tento článek?
Ano