Schunk

STILL posiluje - pod své perutě přibírá LR Intralogistik

Společnost LR Intralogistik již od roku 2009, kdy byla založena, spolupracuje s firmou Still, specialistou na komplexní intralogistická řešení, jako exkluzivní partner v oblasti inteligentních tažných souprav. 

 

Získáním tohoto experta na vnitropodnikovou přepravu prostřednictvím prvků inteligentních tažných souprav bez využívání vysokozdvižných vozíků upevňuje Still svou pozici na špičce trhu v oblasti štíhlých logistických procesů. Still tím zároveň posiluje svou kompetenci v procesně orientovaných koncepcích materiálových toků až po automatizovaná řešení. Obě firmy dokázaly svou promyšlenou strategií ve vývoji, prodeji i servisu dosáhnout vedoucí pozice v oblasti zásobování výroby prostřednictvím inteligentních tažných souprav.
Do portfolia LR Intralogistik patří vývoj specifických systémů inteligentních tažných souprav pro jednotlivé zákazníky a k tomu potřebných pojízdných vozíků, se zaměřením na bezpečnost procesů, efektivitu nákladů a ergonomii. Široké možnosti využití těchto inteligentních tažných souprav, od prosté přepravy až po sekvenčně přesné taktované koncepce zásobování, podporuje Still kompetencí v oblasti poradenství a projektování centrální firemní jednotky v oblasti intralogistických systémů. „Tím dlouhodobě Still zvyšuje svou kompetenci a pozici na trhu v koncepcích a managementu komplexních řešení materiálových toků v logistice a vývoji inteligentních výrobních závodů a skladů. S ohledem na rostoucí poptávku po koncepcích částečné a plné automatizace logistických procesů skrývá inteligentní tažná souprava pro nás obrovský potenciál růstu,“ řekl Thomas A. Fischer, CSO společnosti Still.
Inteligentní tažné soupravy Still se skládají z tahače a několika připojených přívěsů pro naložení pojízdných vozíků, takzvaných E-, B- a C-rámů. Pojízdné vozíky naložené nákladovými jednotkami nebo produkty všech druhů se bez přídavného zvedacího zařízení v úrovni podlahy nasunou do přívěsů a ty je pro jízdu rychle a tiše nadzdvihnou. Jednou jízdou se tak obslouží mnoho decentralizovaných výrobních míst a dodá se jim „just in time“ potřebný materiál a odvezou se hotové výrobky. Toto flexibilní zásobování výroby, při malých materiálových zásobách, zaručuje méně vnitropodnikové přepravy, menší riziko nehody a efektivní využití personálu. Systémy inteligentních tažných souprav jsou proto integrální součástí štíhlých metod budoucnosti.
 

 
Publikováno: 19. 2. 2016 | Počet zobrazení: 1267 článek mě zaujal 225
Zaujal Vás tento článek?
Ano