its murr Schunk

Výkonná inline čerpadla pro výškové budovy

K době konání veletrhu ISH 2011 rozšířila firma KSB Aktiengesellschaft paletu výrobků o nová inline čerpadla konstrukční řady „Etaline-R“.   

 

Ceny pozemků neustále rostou a tak se ve stavebnictví uplatňuje celosvětový trend stále vyšších budov. Tato nová konstrukční řada tak vyhovuje stoupající poptávce po výkonných oběhových čerpadlech pro oblasti klimatizace a vytápění. Na základě své kompaktní inline konstrukce zabere tento typ čerpadla značně menší podlahovou plochu než konvenční kozlíková čerpadla s instalací na základové desce.
Nová  řada Etaline-R obsahuje 14 konstrukčních velikostí s výkonem motoru od 11 až po 315 kW. Největší průtok je 1900 m3/h a největší dopravní výška dosahuje až 97 metrů. Tělesa z tvárné litiny a mechanické ucpávky jsou dimenzovány pro provozní tlaky až do 25 bar. To je nezbytné, neboť potrubní rozvody jsou kvůli statickým výškám ve výškových domech často dimenzovány na 25 bar.
Použitá mechanická ucpávka je k dispozici v řadě materiálových variant. Maximální provozní teplota nesmí překročit 140 °C. Každé čerpadlo se dodává s oběžným kolem, jehož průměr je přizpůsoben provoznímu bodu. Tak je zajištěno, že čerpadla hydraulicky dosáhnou nejlepší účinnost a nejsou předimenzována, jak je to obvyklé u prefabrikovaných oběžných kol. Navíc je každý agregát standardně vybaven elektromotorem třídy IE2, který svou vysokou účinností přispívá k úsporám nákladů této nové konstrukční řady.
Vyměnitelné těsnicí kruhy na sací a výtlačné straně usnadňují servis a údržbu i po dlouholetém provozu. Až do výkonu motoru 45 kW mohou být volitelně dodávány systémy regulace otáček typu PumpDrive, namontované na motoru. U větších výkonů motorů je regulace otáček umístěna v rozvaděči.
Firma KSB má s čerpadly pro výškové budovy bohaté zkušenosti, mezi její reference patří například dodávka čerpadel řady Omega pro nejvyšší budovu světa Burj Dubai.
Kromě výškových budov jsou tato čerpadla určena i pro centrální zásobování teplem nebo pro průmyslové chlazení technologických procesů.

 Firma KSB patří k největším světovým výrobcům čerpadel a průmyslových armatur – na českém trhu působí již 20 let.Specialisté firmy KSB zkonstruovali a dosadili pro Burj Dubaj speciální chladicí systém DCP-01, kterého odolná a energetická čerpadla řady Omega dodávají spolehlivě chlazenou vodu až 10 000 tun za hodinu.


www.ksbpumpy.cz 

 

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2072 článek mě zaujal 500
Zaujal Vás tento článek?
Ano