Schunk

Zákaznické dny značky Haas u TEXIMPu

V Technologickém a servisním středisku firmy Teximp v Horních Počernicích byl v listopadu k vidění unikátní kousek: první americká formule, která po 30 letech příští rok opět zasáhne do závodního seriálu F1. Příležitost vidět tento monopost zblízka měli návštěvníci Zákaznických dnů této firmy, zastupující u nás strojírenské značky Haas, Nakamura-Tome, Matsura a Tornos.  

 

Akce byla zaměřena především na prezentaci strojů firmy Haas Automation, která se na výrobě americké F1 podílí a je i jedním z klíčových technologických partnerů závodního týmu. Z portfolia těchto strojů si mohli „naživo“ prohlédnout např. 5osé CNC obráběcí centrum UMC 750SS (označení SS, neboli SuperSpeed používá Haas pro vysokorychlostní modely), vertikální CNC obráběcí centrum VF 2 SS dodávané v 3-5osém provedení, vysokorychlostní vrtací/závitovací/frézovací CNC stroj DM 1 (nabízený rovněž v 3-5osé verzi), vysokorychlostní vrtací a závitovací centrum DT 1, či vertikální obráběcí CNC centrum VF 7/50. Výkonné obráběcí stroje řady ST, jak jsou ve výrobním programu firmy Haas označována soustružnická centra, reprezentovaly v showroomu CNC soustružnické centrum ST 10 a jeho varianta s poháněnou osou Y v podobě modelu ST 10Y, a vyšší model ST 30Y rovněž s pohonem osy Y.
Zákaznické dny mají u Teximpu už dlouhou tradici, firma patří mezí průkopníky těchto prezentačních akcí u nás. Začínali s nimi už v 90. letech, kdy švýcarská firma Teximp SA v roce 1997 otevřela v Praze první Technologické a servisní středisko (TTC), a patří stále k osvědčeným marketingovým akcím. Jak konstatuje šéf českého zastoupení Teximpu Ing. Martin Vodvářka, i když je s jejich organizací spojeno dost práce a úsilí, jsou mnohokrát levnější, než např. účast na veletrhu, a dávají možnost pozvat lidi, kteří mají zájem o konkrétní stroje či řešení. Navíc se jim mohou plně věnovat příslušní firemní specialisté.
 

 
Publikováno: 19. 2. 2016 | Počet zobrazení: 1113 článek mě zaujal 188
Zaujal Vás tento článek?
Ano