Schunk

Misan pomohl prohloubit dovednost obráběčů

Firma Misan uspořádala ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve dnech 11. a 12. listopadu další ze svých odborných seminářů, tentokráte na téma hluboké obrábění. Jako technologického partnera pro tuto akci si zvolila v tomto případě společnost Tungaloy Czech, jejíž nástroje byly použity při ukázkách obráběcích operací.  

 

Název semináře „Pojďme do hloubky“ avizoval zaměření zejména na aplikace s dlouhými a vyloženými nástroji, produktivní vrtání hlubokých otvorů či využití zatlumených nástrojových držáků. V rámci oblasti progresivních technologií byly v řezu předvedeny i další nástrojové novinky firmy Tungaloy a prezentovány nové stroje v portfoliu japonských výrobců Okuma a Brother představené na právě skončeném veletrhu EMO v Miláně.
V první přednáškové části semináře představil Ing. Ondřej Svoboda novinky firmy Misan, obráběcí stroje a 3D tiskárny a novinky prezentované na letošním mezinárodním veletrhu EMO 2015 v Miláně. Jednatel firmy Tungaloy, Petr Galuška, představil produktové portfolio a nástrojové novinky této značky v oblasti nástrojů pro soustružení a rotačních nástrojů.
Odpolední blok byl jako obvykle už věnován praktickým ukázkám obrábění. Stěžejní ukázka hlubokého vrtání byla předváděna na čtyřosém vodorovném obráběcím centru s rotační výměnou palet Okuma MB 5000-H, v další prezentaci si pak mohli účastníci prohlédnout precizní 5osé obrábění na stroji Okuma MU-5000V-L. Pětiosé frézovací stroje řady MU se svisle umístěným vřetenem mají v nové verzi využit koncept s kolébkou otočenou oproti původní konstrukci ve vodorovné rovině o 90°. Je tak nabízen lepší přístup k obrobku i pro případnou automatickou manipulaci s upínacími paletami, prováděnou z protilehlé strany a hlavně nebrání obsluze ve výhledu ani přístupu do pracovního prostoru. Další ukázka frézování na příkladu obrábění poloviny kliky kompresoru byla předváděna na stroji Brother S1000X1, soustružení a vrtání hřídele bylo prezentováno na stroji Okuma LB4000 EXII.
Kromě ukázek práce strojů zaměřených na ústřední téma semináře však mohli účastníci akce shlédnout v akci i ukázky dalších strojů – konkrétně představitele přesných strojů pro dokončovací operace firmy Okamoto (broušení a lapování), či „technologii budoucnosti“- vrstvené laserové spékání práškových kovů na stroji Concept Laser Mlab. A jak už bývá na těchto akcích firmy Misan zvykem, nechyběla ani tradiční tombola, z níž si vylosovaní účastníci odnesli zajímavé ceny.
Dvoudenní akce se zúčastnila zhruba stovka pracovníků z průmyslových firem, třetí den byl pak tradičně věnován studentům z technických škol a učilišť, s nimiž Misan v rámci podpory vzdělávání mladé generace techniků již dlouhodobě spolupracuje. I ti se tak mohli v technologickém centru společnosti seznámit s posledními novinkami v oblasti moderních obráběcích strojů a novými výrobními technologiemi jako je např. 3D aditivní výroba.
 

 
Publikováno: 19. 2. 2016 | Počet zobrazení: 1072 článek mě zaujal 194
Zaujal Vás tento článek?
Ano