its murr Schunk

Digitalizace v technické radiografii

Ve našem století už snad neexistuje obor, kterého by se nedotkla tolik diskutovaná „ Digitalizace“. Dostala se i do oboru jako je Nedestruktivní zkoušení a metodu kontroly materiálů prozařováním, která se řadí mezi jednu z nejstarších a nejvíce používaných metod, „Digitalizace“ nevynechala.  

 

Společnost K-technologies, s.r.o. z Hradce Králové působí na trhu nedestruktivního testování jako dodavatel zařízení a spotřebních materiálů již 10 let. Již od svého založení nabízí prvotřídní výrobky společností Kodak (která si v roce 1973 nechala patentovat digitální systém založený na speciálních luminiscenčních foliích), CGM a Colenta, které udělili společnosti výhradní, respektive autorizované zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku. 
Sortiment nabídky je dále rozšiřován o výrobky světových společností jako např. RADAC, Edding, Intrama ,X-Rite, JPK, Elichem a mnoha dalších. Z produkce výše jmenovaných firem jsou dodávány například radiografické měrky, průmyslové popisovače, denzitometry, osobní dozimetry, negatoskopy, osvětlovací tělesa temných komor, speciální chemikálie pro čištění či dezinfekci. Dnes najdete v nabídce výrobky a zařízení téměř pro všechny metody nedestruktivního testování.
Asi nejvíce populární mezi zákazníky jsou výrobky skrývající se pod označením Kodak Industrex. Jsou to kromě filmů Kodak také zpracovatelská chemie, vyvolávací automaty a stále více vyhledávané digitální systémy.
O absolutní jedničce na poli digitalizace, o digitálním systému Kodak Industrex HPX-1, bylo napsáno již mnohé. Tak snad jen několik novinek. V posledních měsících na trh přichází doplňky, které usnadňují a urychlují již tak dost pohodovou práci s tímto zařízením. Sortiment digitálních fólií typu GP a HR byl rozšířen o „jemnozrnnou“ fólii Blue. Dále pak Plate Carrier – nosič atypických formátů a Toolkit – soubor kalibračních a měřicích pomůcek pro nastavení digitálního systému dle platných předpisů (ASME, EN, ASTM). Vyhodnocovací software Kodak Industrex byl inovován na řadu 4.0, která přináší celou řadu nových obslužných „vychytávek“ a rozšiřuje tak jeho užitné vlastnosti.
Pro konvenční radiografii byl připraven nový typ vyvolávacího procesoru M37, který nahrazuje v nabídce osvědčený typ M35. Ve spojení s jednosložkovou zpracovatelskou chemií, tak zákazník dostává naprosto bezproblémovou kombinaci.
Ze sortimentu italské společnosti CGM jsou k dispozici nejen osvědčené certifikované roztoky pro kapilární nebo magnetickou kontrolu, ale i komplexní servis při zřizovaní kapilárních nebo magnetizačních linek. Zákazník si může vybrat ze škály sériových linek anebo využít možnosti zadání projektu, výroby a vlastní instalace dle svých požadavků.
Více informací a technických dat nejen o těchto novinkách, ale o celém nabízeném sortimentu naleznete na stránkách www.k-technologies.cz nebo získáte od našich pracovníků, kteří Vás rádi navštíví i s demo představením vybraných výrobků.
Roman Koza, K-technologies


www.k-technologies.cz
 

 

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2458 článek mě zaujal 537
Zaujal Vás tento článek?
Ano