murr Schunk

Všestranný MPV pro rodinnou pohodu

Nová generace modelu Alhambra španělského Seatu je zacílená na mladé rodiny, přichází s jemně upraveným designem, úspornějšími motory a nabídkou nových asistenčních systémů s lepší konektivitou.

 

Hlavní oblastí inovací, kam se zaměřili vývojáři, byla konektivita. Díky nejmodernějším procesorům nového informačního systému je zajištěna rychlejší a pružnější úroveň propojení i navigování. Prostřednictvím řešení MirrorLink lze bezpečně ovládat přes dotykový displej funkce chytrých telefonů. 
Kompletně modernizovaná paleta pohonných jednotek je úspornější (výrobce uvádí úsporu až 10 %) a splňuje emisní normu Euro 6. Mezi nejúspornější se řadí model s dieselovým agregátem o výkonu 85 kW se spotřebou pouze 5 l na 100 km a emisemi CO2 130 g/km. Dvoulitrové motory TDI jsou nabízeny ve výkonových variantách 85, 110 a 135 kW. Zážehové jednotky TSI disponují nejvyšším výkonem 110 a 162 kW. První zmiňovaná motorizace TSI 110 kW se dodává také ve verzi 4Drive s trvalým pohonem všech kol. Nejvýkonnější zážehový motor je sériově dodáván také s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG, kterou ale lze kombinovat všechny motorizace kromě nejslabšího vznětového modelu.
Alhambra přichází s novou úrovní bezpečnosti, mezi které patří např. multikolizní brzda, systém sledování mrtvého úhlu s doplňkovou funkcí upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran, parkovací asistent s automatizovaným řízením, asistent dálkových světel, systém pro rozpoznávání únavy řidiče a rozpoznávání dopravních značek nebo systém adaptivní regulace podvozku DCC.
Byla přepracována struktura výbavových linií, nyní je nabízena s výbavami Reference, Style a Style Advanced. Na českém trhu je nová Alhambra k dispozici už od konce července.
 

 
Publikováno: 11. 11. 2015 | Počet zobrazení: 1969 článek mě zaujal 458
Zaujal Vás tento článek?
Ano