murr Schunk

BGF vytvořila nový termoplast

Pod označením PolyPreg představil americký výrobce tkaných a netkaných technických vláknitých materiálů BFG Industries nový termoplastický kompozitní materiál. Jeho klíčovou výhodou je hlavně snadné zpracování.

 

Novinka v podobě netkané textilie, do níž jsou přimíchány sklo a polypropylen, je zpracována pomocí přidání tepla a minimálního tlaku do podoby kompozitu s vysokou pevností. Podle vyjádření výrobce by součásti vyrobené z nového materiálu měly najít uplatnění v nejrůznějších aplikacích v celé řadě průmyslových odvětví. Materiál je měkký a přizpůsobitelný i do složitých tvarů, má prakticky neomezenou skladovatelnost, nevyžaduje uchování v chladu a vydrží teploty až 300 °C. Je UV stabilní, zachovává si svou barvu a formu, i pokud je vystaven slunečnímu záření, a je méně pravděpodobné, že zkřehne nebo popraská.
Novinka je k dispozici v  hustotách 750 a 1500 g/m² v přírodní nebo černé barvě. Laminace, tvarování nebo zpracování tažením se doporučuje při teplotě 200 °C a chladném tlaku 20 až 100 psi. Jde o první z řady termoplastů DryPreg, další produkty jsou v současné době ve fázi vývoje. Tyto materiály, kombinující pryskyřice a další vysokovýkonná vlákna, mají být uvedeny koncem roku.

 

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 1209 článek mě zaujal 277
Zaujal Vás tento článek?
Ano