murr Schunk

Chemičtí mágové se zaměřují na nové materiály pro fotovoltaiku

Divize DuPont Photovoltaic Solutions koncernu DuPont představila nové pokročilé materiály umožňující zvýšit efektivitu fotovoltaických systémů a zlepšit tak i parametry návratnosti investic do solární energetiky.  

 

Ve své expozici na letošním veletrhu SNEC Photovoltaic Power Expo v Šanghaji prezentovala společnost DuPont několik významných novinek. První z nich představují dvě nové fotovoltaické metalizační pasty z produktové řady Solamet, určené pro vysokovýkonné solární články. Výrobce si od nich slibuje další posunutí hranic výkonnosti solárních panelů.
Stříbrná pasta na přední stranu solárních článků Solamet PV19x a Solamet PV76x pro pokročilou architekturu solárních článků PERC zlepšují efektivitu s níž fotovoltaické články mění sluneční svit na elektrickou energii, a pomáhají tak zvýšit výstupní výkon solárních panelů. Tyto solární panely s vysokou efektivitou jsou využívány čínskými výrobci a dodavateli fotovoltaických systémů.
Platí to i o dalších pokročilých materiálech z portfolia firmy DuPont, jako polyvinyl fluoridová (PVF) fólie Tedlar, dodávaná v jednostranném i oboustranném provedení – označovaná výrobcem za jediný krycí materiál pro zadní stranu panelů v terénních provozních podmínkách. Fólie zaručuje účinnou ochranu po dobu více než 30 let, a to i v extrémních podmínkách. K její hlavním charakteristikám patří vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, masivní přilnavost fólie, mechanická pevnost a odolnost vůči UV záření i působení chemikálií. Panely jsou testovány v náročném extenzivním programu, jehož cílem je ověřit a vyzkoušet, jak výběr materiálů může ovlivnit celkový výkon a životnost systémů – probíhá na území USA, Číny a v Evropě. Prověřují se zkušební metody testování solárních panelů za účelem vytvoření náročnějších standardů, jež by zajistily spolehlivý výkon fotovoltaických článků po celou dobu životnosti systému.
 

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 1202 článek mě zaujal 276
Zaujal Vás tento článek?
Ano