Schunk

Symantec Messaging Gateway umožňuje spolehlivou individuální ochranu před nechtěnými e-maily

Novou verzi svého antispamového produktu Messaging Gateway 9.5 (řešení bylo dříve známé pod názvem Symantec Brightmail Gateway) představila společnost  Symantec. Novinka blokuje více než 99 % spamu a umožňuje propojení s DLP a šifrovacími technologiemi pro zabezpečení odchozích zpráv.   

 

Rozšířené možnosti ochrany před spamem a nevyžádanou poštou umožňuje přizpůsobit nastavení konkrétním potřebám každé společnosti podle individuálních požadavků. Symantec Messaging Gateway lze navíc přímo propojit s řešením pro prevenci ztráty dat a šifrovaním odchozí komunikace, a umožňuje i virtuální nasazení, což je cenově efektivní řešení pro boj se spamem a nechtěnou poštou.

Ještě lepší ochrana, kontrola a správa
Produkt Messaging Gateway nabízí firmám možnost lépe definovat povolenou příchozí poštu, takže blokování spamu a nechtěných e mailů je ještě efektivnější. Obsahuje nastavení pro marketingové e-maily a newslettery a také pro e-maily s podezřelými URL adresami, např. zkrácenými URL, které přišly na nesprávnou adresu. Messaging Gateway čerpá informace z největší zpravodajské sítě svého druhu, do níž je zapojeno více než 120 milionů systémů a přes 800 milionů uživatelů po celém světě. Podle antispamových testů Virus Bulletin VBSpam, provedených v březnu 2011 patří Symantec mezi nejefektivnější spamobijce: zablokoval 99,87 % spamu a v průměru dosahuje v těchto testech účinnosti více než 99,5 %.
Nová verze produktu rozšiřuje možnosti propojení s programem Symantec Data Loss Prevention. Kromě běžného propojení obou produktů umožňuje po instalaci jednoduchého doplňku používat Data Loss Prevention pro robustní zabezpečení zpráv a prevenci ztráty dat. Symantec Messaging Gateway lze propojit také s řešením pro šifrování e-mailů Symantec Messaging Encryption Gateway Edition, které je nasazováno přímo ve firmě, nebo s hostovanou službou pro šifrování Symantec Content Encryption, která je součástí služeb Symantec cloud.
Messaging Gateway lze rovněž snadno začlenit do Symantec Protection Center, webové konzole s jednotným přihlášením, která poskytuje komplexní přístup ke správě konfigurace, generování zpráv a panelům zobrazujícím informace odpovídající různým technologiím ochrany v jednotlivých sadách. Propojením celosvětových informací ze Symantec Global Intelligence Network s místními zdroji o hrozbách sníží rizika a zjednoduší správu.

Stvořen pro virtuální prostředí
Podle výroční studie za rok 2010 s názvem „Náklady spojené s únikem dat ve Spojených státech“ dosáhly loni průměrné náklady spojené s jedním únikem dat 7,2 mil. dolarů, což je podstatný nárůst oproti 6,8 mil. dolarů v roce 2009. „Pomáháme firmám všech velikostí udržovat citlivé informace v bezpečí. Dochází k vývoji cílených útoků, jako jsou vyspělé perzistentní hrozby, takže ochrana duševního vlastnictví je důležitější než kdy dřív. Symantec Messaging Gateway blokuje nechtěné e maily a chrání i odchozí komunikaci,“ konstatuje Blake McConnell, senior director, product management, Symantec
Produkt Messaging Gateway usnadňuje přechod na virtualizační technologie pro zabezpečení zpráv, kde výrobce už nabízí jedno z prvních virtuálních řešení v této oblasti –Symantec VMware Ready od uvedení na trh před třemi lety představuje více než 45 % nasazených řešení. Messaging Gateway Virtual Edition, který splňuje stejná kritéria jako fyzická zařízení, může být nasazen v hybridních fyzických a virtuálních prostředích, což poskytuje společnostem flexibilitu v nasazení a možnost efektivně měnit rozsah zabezpečení zpráv.
 

 

 
Publikováno: 28. 6. 2011 | Počet zobrazení: 2072 článek mě zaujal 423
Zaujal Vás tento článek?
Ano