its murr Schunk

Obrábění v trpasličím módu

Dánové mají Lego, Češi Merkur. Zajímavostí, o které možná mnozí ani netuší je, že do sortimentu stavebnic a výukových pomůcek Merkur Toys patří i Merkur 3D CNC obráběcí stroje! 

 

Jak však upozorňuje výrobce, ačkoli jde o skutečné výrobní stroje, jsou určeny k demonstraci a k názorným ukázkám obrábění, nikoliv k nepřetržitému provozu.
Frézovací CNC stroje MC30 a MC30FT (což je varianta s T-drážkovým stolem a frézovací hlavou), s možností doplnění 4. osy, která je jedním z rozšiřujících modulů, přijde uživatele na zhruba 35 000 Kč. Nechybí ani sada frézovacích a vrtacích nástrojů či upínacích kamenů do T drážky, svěrák pro upínání obrobků, pevný senzor nástroje, osvětlení pracovní plochy, adaptér odsávání pro vysavač, nebo USB převodník. Jde o stolní modelářské tříosé CNC frézky v portálovém uspořádání, které lze normálně používat např. pro detailní obráběcí operace s malými předměty a obrábění dílů z hliníků, plastů, dřeva a podobných materiálů - jsou vhodné zejména pro gravírování štítků, výrobu přístrojových panelů, plošných spojů, frézování otvorů do krabiček, frézování skeletů modelů lodí atd. Řídicí elektronika je uložena v kompaktním boxu vedle stroje, kromě připojení k PC a napájení nejsou potřeba žádné další kabely.

Stavebnice robotické ruky Beta s šesti stupni volnosti a řídicím systémem umožňuje uživatelům sestrojit pomocí speciálních a klasických součástek stavebnice Merkur, reálně pracující manipulátor a osadit s ním třeba miniaturní vlastní výrobní linku - přirozeně vytvořenou také z Merkuru.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1770 článek mě zaujal 294
Zaujal Vás tento článek?
Ano