its murr Schunk

Malé SSD disky s nejvyšší kapacitou na světě

Japonská společnost Fixstars, zaměřená na výrobu velmi velkých SSD paměťových a záznamových médií, oznámila další novinku v podobě 2,5" SSD s extrémní kapacitou až 6 TB. Tato zařízení plánuje uvést na trh na přelomu července a září letošního roku.  

 

Nový model SSD se tak stane světově nejvyšší kapacitou ve své kategorii, která překoná kapacitu dostupných magnetických disků stejné velikosti a blíží se i kapacitě dostupných velkých 3,5" disků. I ty však nicméně neustále pokračují ve zvyšování své kapacity, která nyní dosahuje maxima 8 TB, ale připravují se i 10TB s využitím nových technologií zvyšujících hustotu záznamu.
Mezi cílové oblasti trhů patří videosystémy, velká data, zdravotnictví či komunikace, tzn. nejsou určeny pro běžné uživatele, pro něž ostatně nebude schůdná ani předpokládaná vysoká cena těchto extrémních zařízení.
Fixstars SSD-6000M využívají nové 15nm paměti typu MLC NAND Flash, a právě tyto 15nm paměti jsou určeny především pro malá mobilní zařízení, jako jsou třeba telefony, mají být klíčové k tomu, aby SSD-6000M dosáhl své kapacity. Podle informací výrobce jde o její vlastní typ pamětí, který podporuje NCQ, TRIM nebo S.M.A.R.T., zatímco předchozí model SSD-3000M využívá 19nm čipy od Toshiby. Nové SSD je vybaveno klasickým rozhraním SATA 6 Gbps a maximální rychlosti čtení a zápisu dosahují standardních parametrů 540 a 520 MB/s. Podle výrobce by nové SDD disky neměly trpět postupně degradujícím výkonem a nabízí na ně tříletou záruku.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1273 článek mě zaujal 265
Zaujal Vás tento článek?
Ano