its murr Schunk

Efektové pigmenty nabízejí nové možnosti designu

Na mezinárodním plastikářském veletrhu Chinaplast v čínském Guangzhou představila společnost Basf v průběhu semináře poprvé celou svou produktovou řadu všech pěti efektových pigmentů Lumina Royal pro plastové aplikace.  

 

Výrobcům plastů na celém světě to umožní vytvoření atraktivních možností designu v různých barevných odstínech. Jako první uvedl Basf efektový pigment Lumina v barvě královské modři pro plastové aplikace v roce 2010, nyní budou následovat další: Aqua, Indigo, Purpur (Magenta) a měď. Tyto speciální pigmenty se podle výrobce vyznačují svou vysokou brilancí, čistotou a barevností. Verze královská modř, Aqua, Indigo a Purpur pokrývají interferenci barevného spektra od zelenavé až po načervenalý či červenomodrý odstín, zatímco měděný pigment Lumina Royal nabízí neprůhledný efekt jasně měděného stínování.
Řada efektových pigmentů řady Lumina Royal může být použita k výrobě atraktivních produktů pro sport a volný čas, jako jsou třeba skateboardy a snowboardy, či lyžařských bot, stejně jako pro dětské hračky. Jinou oblast použití představují zase např. elegantní obaly pro kosmetické výrobky a pouzdra na elektronická zařízení a spotřebičů pro domácnost, jako jsou třeba kávovary apod.
Série Lumina Royal rozšiřuje rozsáhle portfolio vysoce kvalitních pigmentů pro plasty. Kromě těchto efektních pigmentů firma nabízí zákazníkům organické pigmenty a barviva, které mohou být s produkty Lumina Royal kombinovány, čímž Basf umožňuje výrobcům plastů dosáhnout velmi speciální efekty a kreativní možnosti stylingu.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1223 článek mě zaujal 253
Zaujal Vás tento článek?
Ano