its murr Schunk

Hit strojírenské renesance - kluzná pouzdra

Spolu s rozjíždějící se českou ekonomikou, kterou z velké části táhne růst sousedního Německa, nabírají výrobci strojů nové zakázky. Stále více z nich do svých strojů nasazuje kluzná pouzdra a kluzná vedení igus.   

 

Litoměřická společnost Hennlich Industrietechnik, spol. s r.o., která na českém trhu igus výhradně zastupuje již od roku 1991, zaznamenala velký zájem o kluzná pouzdra igus především díky velmi krátkým dodacím lhůtám. Ty činí ve standardních případech jeden týden. V případě potřeby je možné termín zkrátit až na 24 h. Především v sortimentu lineárních vedení jsou takové dodací termíny vítaným oživením celého trhu, protože konvenční dodavatelé lineárů dodávají běžně za déle než 10 týdnů.
Kluzná pouzdra a kluzná lineární vedení jsou vyrobena z triboplastů. Jde o plasty s velmi nízkým koeficientem tření a vysokými užitnými hodnotami. Díky testům v laboratořích igusu je možné předpovídat životnost jakéhokoli pouzdra v konkrétní aplikaci. Tento výpočet jde jednoduše provést on-line na www.igus.cz.
Co se týče konstrukčních vlastností pouzder igus, mezi hlavní výhody patří nízká hmotnost, samomaznost a korozivzdornost. Nespornou výhodou jsou také velmi atraktivní ceny. Pokud je potřeba konstrukčně vylepšit stroj, snížit náklady a mít dodávky do jednoho týdne, kluzná pouzdra a kluzná vedení igus stojí za bližší prostudování. Informovat se lze přímo u specialisty z firmy Hennlich, Ing. Tomáše Vlka, který se navrhováním kluzných pouzder igus zabývá téměř 10 let a v tomto oboru přednáší na technických univerzitách po celé ČR nebo na internetových stránkách www.igus.cz.
 

 

 
Publikováno: 28. 6. 2011 | Počet zobrazení: 4119 článek mě zaujal 682
Zaujal Vás tento článek?
Ano