Schunk

Mnichovské svátky piva, materiálů a keramiky

Podzimní Mnichov si sice možná většina lidí spojuje s tradičním Oktoberfestem, ale bavorská metropole bude letos v říjnu patřit nejen vyznavačům piva, ale i profesionálům z řad materiálů a i všech oblastí keramického průmyslu.    

 

V době od 20. do 23. 10. 2015 se na mnichovském výstavišti koná veletrh ceramitec a současně s ním i veletrh Materialica (od 20. do 22. 10.). Návštěvníkům se tak naskytne jedinečná příležitost navštívit s jednou vstupenkou oba veletrhy a seznámit se s rozsáhlou nabídkou vybavení na globálním trhu, a získat ucelený přehled o keramických technologiích i nových materiálech.
Veletrh ceramitec obsadí haly A1, A2, B1 a B2. V hale A1 se představí suroviny, přísady, prášky, výrobní materiály a pomůcky, v hale A2 žáruvzdorné materiály, spalovací pomůcky, pece, vybavení i oblast výzkumu. Halu B1 obsadí stroje, systémy a zařízení vhodné pro jemné a žáruvzdorné keramické materiály, technická keramika a prášková metalurgie. V hale B2 pak stroje a zařízení pro hrubou keramiku.
Už několik měsíců před zahájením veletrhu je zřejmé, že letošní ceramitec překročí úspěšný poslední ročník 2012. Rostoucí zájem o veletrh dokumentuje nárůst počtu vystavovatelů a obsazené výstavní plochy - vystavovatelé z evropských i mimoevropských zemí si již zarezervovali o 27 % více plochy, téměř 60 % vystavovatelů přijede ze zahraničí – včetně devíti českých vystavovatelů. Proti poslednímu ročníku se letos např. rozrostl obor technické keramiky o 43 %, práškové metalurgie o cca o 28 %, obor výzkumu o 31 % a také segment strojů, zařízení a přístrojů pro jemnou a ohnivzdornou keramiku, a to o 15 %. Na 500 m2 připadne letos jen na mezinárodně obsazenou společnou expozici „Ceramic Applications“. 
Největší výstavní plochu zaujme již tradičně Itálie, která ji tentokrát zvýší o 40 %, a to na 2700 m2, druhým největším vystavovatelem je se dvěma společnými výstavními expozicemi (ca 700 m2) Čína, třetí pozici obsadí Francie, která se nově představí se společnou expozicí na cca 400m2. Vůbec poprvé v historii veletrhu se na něm letos budou – rovněž ve společné expozici – prezentovat i korejští vystavovatelé. Partnerskou zemí veletrhu je pro letošní ročník Indie.
Potěšující pro organizátory je, že již několik měsíců před zahájením veletrhu potvrdili účast nejdůležitější vystavovatelé a také, že je zaznamenán počet 50 vystavovatelů, kteří budou vystavovat úplně poprvé.
Za pozornost stojí i rámcový doprovodný program veletrhu, platforma pro předávání znalostí a know-how mezi zástupci vědeckého oboru a vývoje, a dalšími odborníky. Uznávaní experti a specialisté nabídnou vhled do budoucnosti tohoto odvětví a v rámci „Dne technické keramiky“ se návštěvníci dozvědí o aspektech průmyslu 4.0 v keramickém odvětví a o nejdůležitějších materiálech technické keramiky
Veletrh Materialica, který je situován západní části veletrhu v hale A5 a A6, představí materiálové novinky, technologie povrchových úprav a další technologická témata pro řešení v klíčových odvětvích dopravy a energetiky. S těsnou integrací k tomuto veletrhu se koná veletrh pro elektro a hybridní mobilitu eCarTec Munich 2015. Součástí veletrhu bude i bohatý kongresový program a udělení ceny Materialica Design + Technology Awards 2015.

 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1321 článek mě zaujal 237
Zaujal Vás tento článek?
Ano