Schunk

Ramenový vyvážený manipulátor

Švédská společnost Hofpartner AB vyvinula nový typ manipulátoru, který vyplňuje mezeru v sortimentu na trhu dostupné manipulační techniky. Nový manipulátor zjednoduší řadu činností a zlepšuje pracovní podmínky.

 

Manipulátor se skládá ze sloupu, ramene a upínacího prvku. Ovládá se prostřednictvím citlivého madla, díky kterému rameno opisuje i jeho nejjemnější pohyby. Obsluha manipulátoru tak nemanipuluje s žádnou váhou.
Rameno je vybaveno třemi klouby a v horizontálním směru obsluha pohybuje břemenem manuálně. Tato konstrukce umožňuje rychlou a ergonomickou manipulaci. Umožňuje obsluze také nekrytý výhled na břemeno. Díky speciální konstrukci manipulátoru je možné vkládat břemeno do stroje ze strany.
Volitelně může být zvedák vybaven uzamykatelnými klouby zabezpečujícími úplnou nehybnost ramene, pokud jej obsluha neovládá. Zvedák je ideální pro vkládání a vykládání dílů ze soustruhů a frézek. Je vhodný i pro manipulaci s hřídelemi, paletami, cívkami, rolemi atd.
O Liongrip, jak se manipulátor jmenuje, je na trhu velký zájem, o čem svědčí prodejní výsledky ze zemí, jako je Švédsko, Německo, Finsko či Austrálie. Od letošního roku bude jako novinka v portfoliu společnosti BIBUS nabízen i na českém trhu.
Pro více informací: Ing. Martin Báča, e-mail: baca@bibus.cz
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1224 článek mě zaujal 225
Zaujal Vás tento článek?
Ano