Dělená válečková ložiska zkracují dobu odstávek

Optimalizovaná dělená válečková ložiska společnosti NSK, která jsou speciálně určená pro konvertory a linky kontinuálního lití, poskytují mnohé výhody. Např. o 30 % delší válečky umožňující přenést vyšší zatížení, tím se prodlužuje interval mezi výměnami ložisek, a to pomáhá koncovým uživatelům zkracovat celkovou dobu odstávek. 

 

Další výhodou optimalizovaných ložisek je nově vyvinuté labyrintové těsnění, zabraňující vniku nečistot do ložiska bez ohledu na to, jak jednotlivé části ložiska při změnách teploty zvětšují nebo zmenšují své rozměry. Inovovaná konstrukce zajišťuje stálý kontakt těsnicího břitu s vnějším povrchem vnitřního kroužku ložiska. Vyšší únosnost těchto dělených ložisek umožňuje použití menších vodicích válců a výrazné navýšení jejich počtu. Výsledkem je zvýšená únosnost tratě kontinuálního lití a vyšší produktivita výrobního procesu.
Prodloužený interval výměny ložisek je o něco delší než provozní životnost válců na trati kontinuálního lití. Výsledkem je, že ložiska a válce mohou být měněny současně, a tím se zkracuje doba údržby. Dělená ložiska navíc značně usnadňují údržbu, zkracují dobu odstávek a v souvislosti s tím se snižují celkové náklady na servis. U nových ložisek lze navíc využít další výhodu: mazání olej-vzduch (které nebylo možné realizovat u starších ložisek) se stává v oblasti hutnictví běžným.
V nabídce jsou dělená válečková ložiska pro Ø hřídele od 100 do 190 mm. Větší velikosti ložisek (od 160 mm) se obvykle používají pro uložení vodicích válců. Společnost NSK podle individuálních přání zákazníků upraví mazání, chlazení nebo způsob montáže. Ložiska lze využít pro nové stroje, ale jsou vhodná i pro retrofit starších strojů, které tak mohou být modifikovány pro větší zatížení nebo může být prodloužen jejich servisní interval.

 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 960 článek mě zaujal 181
Zaujal Vás tento článek?
Ano