its murr Schunk

Okuma na EMO Milano 2015 Obrábění s nejvyšší produktivitou

Japonská společnost Okuma je světovou špičkou v oblasti CNC obráběcích strojů. Jediný subdodavatelsky soběstačný výrobce výrobní techniky na světě představí    impozantní obnovu výrobních řad svého portfolia na EMO Milano 2015 (od 5 do 10 října 2015, hala 9 stánek D16 E15). 

 

Okuma vystaví v Miláně vysoce výkonné stroje svého komplexního sortimentu včetně nových inteligentních funkcí. Návštěvníkům budou představeny praktické účinky těchto funkcí. K vrcholům patří dvě nově vyvinutá 5osá obráběcí centra a nový CNC řídicí systém OSP Suite.

Příští generace inteligentních CNC řízení
Řídicí systém OSP Suite poskytuje zákazníkům ty nejlepší IT aplikace v jednom balíku a zároveň řeší problémové úlohy obrábění.
Inteligentní technologie Okuma, jako jsou Thermo-Friendly Concept, protikolizní systém, obráběcí Navi nebo 5-Axis Auto Tuning, jsou kombinovány se softwarem Okumy a aplikacemi výrobců nástrojů, přídavných měřicích zařízení a výrobců systémů pro specifické požadavky výroby. Systém „Suite Digital Manufacturing“ v sobě integruje aplikace pro vizualizaci a digitalizaci důležitých informací a zvyšuje tak účinnost každého kroku procesu. V režimu „ECO Suite“ se prolínají vysoce účinné funkce energeticky úsporných technologií s dočasným odstavením nečinných  funkčních uzlů obráběcích strojů, včetně přídavných zařízení. Téměř všechny stroje ve stánku Okuma budou vybaveny řídicím systémem OSP Suite.
Návštěvníci veletrhu budou mít možnost vyzkoušet si nové rozhraní ve speciálním koutku „OSP Plaza“ s operačními panely a NC experty Okumy.

Výroba vysoce přesných a složitých dílů
Okuma rozšířila sortiment 5osých obráběcích center o dva nové stroje, které jsou
schopné vyhovět těm nejnáročnějším požadavkům a jsou charakteristické svou vysokou přesností a snadností obsluhy.
Nové obráběcí centrum MU-8000V se vyznačuje především velkým pracovním prostorem, vysokými rychlostmi pojezdu a vysokým řezným výkonem. Stroj nabízí maximální flexibilitu v 5stranném nebo simultánním  5osém obrábění. Spolehlivost procesů, rozměrová stálost a geometrická přesnost je zajištěna robustní portálovou  konstrukcí a systémem kompenzací teplotních vlivů Thermo-Friendly Concept. MU-8000V se ideálně hodí pro nasazení  ve výrobě forem a zápustek, v lékařských aplikacích, nebo k výrobě velmi složitých dílů leteckého a kosmického průmyslu. Funkce potřebné pro řízení vysokorychlostního obrábění  nebo soustružení pomocí  C-osy jsou jako opce k dispozici. Další funkce, jako jsou například 5osé Auto tuning (automatické nastavení a seřizování v pěti osách) nebo řízení řezného břitu Tool Edge Control budou rovněž předváděny v expozici Okumy.
Nové 5osé obráběcí centrum MU-4000V je kompaktnější a liší se jedinečností své konstrukce, je ale především schopno obrábět velmi složité obrobky s nejvyšší přesností. Typické aplikace jsou například v leteckém nebo v automobilovém průmyslu. Některé funkce, jako je 5-Axis Auto Tuning System, výroba ozubení anebo  ECO hydraulika, budou také předváděny na tomto stroji.

Nové funkce znamenají vyšší produktivitu
Okuma představí rovněž řadu dalších CNC obráběcích strojů s jistotou lukrativního nasazení ve výrobním procesu.
Výrobce má mnohaleté zkušenosti s víceprofesním a s 5osým obráběním. Pro zajištění nejvyšších nároků jsou řady MULTUS U víceúčelových soustruhů postaveny  na jednolitém, plochém loži a jsou ideální pro kompletní obrábění složitých aplikací na jedno založení do stroje. Obrovský nárůst produktivity na těchto víceúčelových strojích se ještě zvyšuje několika zcela novými funkcemi.
Nyní jsou tyto nové řady MULTUS U vybaveny 5osým Auto Tuning System – systémem pro automatickou kontrolu přesnosti, přeseřízení a prostorové nastavení, a jsou připraveny pro extrémně přesnou výrobu komponentů s vysokými řeznými rychlostmi. Efekty a parametry inteligentních technologií  budou předváděny ve  speciální  jevištní prezentaci na centru MULTUS U4000. Model MULTUS U3000 bude demonstrovat vysokorychlostní obrábění velmi přesných ozubených kol nasazením nejnovějších funkcí pro výrobu ozubení.
Horizontální obráběcí centrum MB-4000H bylo konstruováno pro extrémně úsporné a velmi přesné obrábění menších součástí. Připojený FMS zásobník je ideálním automatizačním řešením, který drasticky snižující prostoje. Turning Cut Function ( interpolované soustružení) na obráběcích centrech bude demonstrovat jeho  významný efekt při aplikaci na horizontálním obráběcím centru MB-4000H při opracování rotačních ploch.
Další veletržní novinkou je Okuma 2SP-V760 inovovaný svislý soustruh. Maximální produktivita dvou-vřetenového provedení je ideální pro hromadnou výrobu rozměrných soustružnických dílů.

GA15W
Bruska na kulato, s extrémně kompaktním řešením pro sériovou výrobu, v sobě komponuje rozsáhlé znalosti Okumy v technologii broušení.
Misan s.r.o. je českou součástí evropské prodejní a servisní sítě Okuma Europe GmbH v Německu vlastněné společností Okuma Corporation, světového lídra v oblasti CNC obráběcích strojů, která byla založena v roce 1898 v japonské Nagoji. Je jediným světovým výrobcem vyrábějícím si veškeré komponenty svých CNC strojů, počínaje pohony, motory, snímači otáček, vřeten a CNC řízením konče, vše vyráběno Okumou Japan.
 Inovativní a spolehlivá technologie Okuma je provázána s komplexními, lokálně orientovanými servisními službami a umožňuje uživatelům pracovat nepřetržitě a spolehlivě na strojích Okuma. Špičková distribuční síť Okumy spolu s tradiční kvalitou značky předává zákazníkům výrobní prostředek nejvyšší produktivity a garantuje mu úspěšné uplatnění v  podmínkách současné podnikatelské konkurence.
Pro více informací navštivte www.okuma.eu.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1485 článek mě zaujal 247
Zaujal Vás tento článek?
Ano