its murr Schunk

V Kovosvitu přijímají nové zaměstnance a navyšují výrobu

Poptávka po obráběcích strojích ze Sezimova ústí roste a proto jihočeský výrobce Kovosvit MAS rozšiřuje výrobu a nabírá nové zaměstnance. Firma letos plánuje dodat na trh 380 strojů a nabízí proto až 100 pracovních míst technického zaměření.

 

„Reagujeme na zvýšený zájem trhu o naše stroje, a proto třísměnný provoz ve výrobě rozšiřujeme o dvousměnný provoz v divizi montáž, kde probíhá finální stavba strojů. Tento proces musíme urychlit, abychom pokryli požadavky zákazníků,“ říká výrobní ředitel Kovosvitu Aleš Jedlička. Otevření druhé směny vyžaduje vytvoření dalších 40 pracovních míst. „Intenzivně hledáme vyučené zájemce z oboru strojírenství. Zatím máme problém tento počet naplnit, jelikož je v současné době na trhu práce velký nedostatek technických profesí,“ pokračuje Jedlička a dodává: „Dočasným řešením je nábor agenturních pracovníků, abychom mohli včas nastartovat druhou směnu na montážích.
Dalších 60 míst nabízí firma technickým profesím napříč všemi strojírenskými obory. „Dlouhodobě poptáváme dělnické profese jako je slévač, obráběč, ale i středoškoláky z oboru programátor, technolog a vysokoškoláky - konstruktéry z oblasti strojní a elektro,“ říká personální manažerka Gabriela Jeřábková. Přesto se postupně daří řešit personální situaci v konstrukci i v nově vzniklé divizi MAS Hydro. Podle předpokladu Gabriely Jeřábkové by se po prázdninách měla situace ještě zlepšit, jelikož hodně neobsazených pozic je vhodných pro absolventy.
Strojírenská firma Kovosvit MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů - v současné době je lídrem ve výrobě multifunkčních obráběcích stojů v ČR a jedním ze šesti světových producentů v oblasti hi-tech. Zlomovým rokem pro rozvoj firmy byl rok 2010, kdy nový majitel František Komárek nechá provést zásadní restrukturalizaci celého podniku. Výroba se oproti roku 2010 navyšuje o téměř 200 %, kdy bylo vyrobeno 193 strojů. Již v roce 2014 to bylo 360 obráběcích strojů v poměru 50 : 50 % hi-tech technologie a klasické obráběcí stroje. Za poslední tři roky firma vytvořila téměř 200 nových pracovních míst a dnes patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.
 

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 1451 článek mě zaujal 235
Zaujal Vás tento článek?
Ano