murr Schunk

Crossover Juke-R v novém kabátě

Nissan předvedl po čtyřech letech modernizaci svého crossoveru, který v roce 2011 představil jako první supersportovní crossover na světě. Tento koncepční vůz Juke-R 2.0 si odbyl koncem června svůj debut v Británii na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, a kromě zvýšeného výkonu zaujal odvážným stylingem.

 

Novinka vychází z modernizovaného, sériového vozu Nissan Juke uvedeného na trh v loňském roce, ale s několika významnými designovými a technickými vylepšeními. Šlo o rozsáhlé možnosti personalizace dle přání zákazníků.
Modernizace karoserie se týkala hlavně: Přední světlomety i světla pro denní svícení dostaly nový tvar po vzoru Juke modelového roku 2015. Také LED diody v zadních světlech vytvářejí nový světelný podpis. Výrazně byl přepracovaný přední nárazník z karbonového vlákna, jak vzhledově, tak i funkčně. Chladicí otvory v něm jsou nyní větší z důvodu větších nároků motoru na chlazení. Karbonový zadní nárazník obsahuje navíc vizuálně výrazný difuzér a zadní křidélka jsou vizuálně zdůrazněným karbonovým vzhledem. Přední blatníky mají nový tvar převzatý ze sériového vozu s rozšířením podběhů. Boční prahy, vyrobeny také z karbonu, dostaly nově tvarovaný vzhled. Průduchy na kapotě jsou posunuty oproti předchozí verze pro lepší chlazení motoru a turbodmychadla. V nových bočních zpětných zrcátkách jsou navíc zabudované směrové ukazatele LED.
Pohonná jednotka Juke-R 2.0 z vozu GT-R se nyní chlubí výkonem 600 k. Oproti předchozímu provedení je nyní mohutnější, výkonnější s velkou dávkou odvahy.
 

 
Publikováno: 1. 9. 2015 | Počet zobrazení: 1634 článek mě zaujal 316
Zaujal Vás tento článek?
Ano