its murr Schunk

Elegantní Avensis

První model Avensis představila v Evropě Toyota v roce 1997 a v rámci čtyř generací bylo prodáno evropským zájemcům téměř 1 712 000 ks těchto vozů. Nyní nabízí Toyota inovovaný Avensis s novými úspornými vznětovými jednotkami 1,6 D-4D a 2,0 D-4D a do základní výbavy přibyl asistent rozjezdu do kopce a předkolizní bezpečnostní systém. 

 

Změny se dotkly nejen exteriéru (Avensis byl prodloužen o 4 cm) a interiéru, ale rovněž pohonných jednotek. Vylepšené jsou stávající zážehové motory 1,6l, 1,8 l a 2,0 l Valvematic a nové vznětové jednotky 1,6 l D-4D o výkonu 82 kW a 2,0 l D-4D s výkonem 105 kW. U všech poklesly provozní náklady díky prodloužení servisních intervalů na 20 000 km a splňují požadavky na emisní normy Euro 6.  
Nyní má Avensis zřetelněji rozvrstvenou hierarchii stupňů výbavy: Live, Active a Executive zahrnují širší nabídku standardní výbavy a pokrokovou technologii. Toyota láká zákazníky na další pakety na doplnění výbav, ale za polovinu ceny. V základní výbavě přibyl nyní mimo jiné bezpečnostní systém pro předcházení kolizím (PCS) a asistent rozjezdu do kopce (HAC). Ve vyšší výbavě (Active, Executive) je kompletní bezpečnostní paket Safety Sense, který kromě PCS obsahuje i asistenta pro jízdu v pruzích (LDA), automatická dálková světla (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA). V nejvyšším stupni výbavy Executive je navíc bezklíčová technologie Smart Entry & Start, multimediální systém Toyota Touch 2 s navigací, Bi-LED natáčecí světlomety či panoramatické střešní okno.
Pokud se zákazník rozhodne pro tento dynamický a elegantní automobil, může využít  financování Toyota Garant, který mu zaručí kromě dostupných splátek také garanci budoucí hodnoty vozu a majitel je vlastníkem auta po celou dobu jeho financování.
 

 
Publikováno: 1. 9. 2015 | Počet zobrazení: 1623 článek mě zaujal 299
Zaujal Vás tento článek?
Ano