its murr Schunk

Electron skončil, již teď se připravuje nový ročník

První ročník veletrhu Electron, se zaměřením na elektrotechniku, energetiku a elektroniku, který se v dubnu konal v PVA Letňanech, byl zdárně ukončen. Je jen otázkou času, jak jej návštěvníci i vystavovatelé přijmou do budoucna.  

 

Veletrh Electron hostil ve třech výstavních halách 297 vystavovatelů na čisté výstavní ploše 7510 m2 z 11 zemí světa. Kromě českých leaderů jednotlivých oborů měli možnost návštěvníci vidět také 24 zahraničních vystavovatelů z Estonska, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rakouska, Velké Británie, Polska, Španělska, Švýcarska a samozřejmě také novinky našich slovenských sousedů. Veletrh včetně doprovodných akcí navštívilo celkem 19 894 návštěvníků.
„Veletrh by mohl pomoci k oživení zájmu o technické obory“, řekl na oficiálním zahájení veletrhu rektor ČVUT prof. Ing. Václav Havlíček, CSc.
Veletrh byl přehlídkou elektrotechnických novinek a inovací. Návštěvníci měli možnost dovědět se podrobněji např. o designových novinkách z elektroinstalační techniky, trendech inteligentních elektroinstalací či získat více informací o problematice obnovitelných zdrojů energie, kterým byl věnován také první den doprovodných akcí veletrhu.
Také zájemci o elektromobilitu si přišli na své. O samostatnou sekci e-mobility byl velký zájem nejen ze strany návštěvníků, ale i samotných vystavovatelů. Všichni měli možnost získat o současném a snad i budoucím trendu energetiky více informací a vyzkoušet jednotlivé e-produkty přímo ve výstavních halách i na venkovní ploše. Z exponátů byly určitě nepřehlédnutelné smart ed společnosti E.ON, elektromobil iOn ve společném projektu firem Peugeot a ČEZ, elektrokola Yike Bike a mnoho dalších.
To, že mají čeští odborníci stále světu co nabídnout, dokazuje mobilní rentgen SCIOX 2.0 vyvinutý na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, který předvedl přímo autor projektu Tomáš Svoboda, držitel ceny Česká hlavička.
Již tradičně patří k veletrhům pořádaným společností ABF, soutěže o nejpřínosnější výrobek GRAND PRIX a nejzdařilejší expozici veletrhu TOP EXPO a nebylo tomu jinak ani na veletrhu Electron. Vítězi soutěže GRAND PRIX se staly společnosti EATON Elektrotechnika s měřicím modulem XMC, firma HAGER ELECTRO, která dostala ocenění za motorový přepínač sítí 20 – 160 A a TURCK za panel POKA YOKE. V rámci přínosu přihlášených exponátů se odborná porota rozhodla udělit také 5 čestných uznání společnostem DEHN+SÖHNE GmbH + Co.KG, ELKO EP, KOPOS KOLÍN, PRAŽSKÁ ENERGETIKA a SMA Czech Republic.
Cenu za nejlepší expozici TOP EXPO získaly společnosti ABB v kategorii nad 200 m2, mezi expozicemi do 100 m2 obdržela ocenění společnost LAPP KABEL, zástupci společnosti RS Česká republika si odnesli ocenění za nejlepší expozici v kategorii do 50 m2.
Na odborném doprovodném programu se probírala témata jako smart metering, bezpečnost práce v elektrotechnice, elektromobilita, nanotechnologie a další oblasti elektrotechniky. Návštěvníci tak měli možnost dovědět se aktuální informace např. od Mgr. Ondřeje Lišky, bývalého ministra školství a tělovýchovy ČR, Ing. Rudolfa Hahna, generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce a mnoha dalších odborníků.
Organizátoři již dnes zvou všechny vystavovatele i návštěvníky na druhý ročník mezinárodního veletrhu Electron, který se bude konat v termínu 13. – 16. března 2012 a bude rozšířen o veletrhy For Energo a For Automation. Souběžné veletrhy byly vytvořeny pro firmy z oblasti energetiky a automatizace, které v České republice neměly zatím možnost se prezentovat na samostatném veletrhu.

 

www.electroncz.cz

 

 
Publikováno: 28. 6. 2011 | Počet zobrazení: 2235 článek mě zaujal 527
Zaujal Vás tento článek?
Ano