murr Schunk

Ibiza překvapí inovativními technologiemi

Španělská automobilka Seat představila novou Ibizu s rozsáhlejším souborem inovativních technických řešení. Ať už jde o nové motory, prvky výbavy či bezpečnostní systémy. Na našem trhu by se měla objevit koncem letošního léta.

 

Jelikož je hlavním faktorem současné doby konektivita, zaměřili se vývojáři právě na tuto oblast. V novém modelu je použita druhá generace informačních a zábavních systémů Easy Connect. Systém lze doplnit funkcí MirrorLink, která umožňuje integraci chytrých telefonů do informačního systému vozu.
Vnější dynamický design, kterému dominuje maska chladiče, neztratil nic ze své moderní koncepce, nové světlomety jsou osazeny LED diodami pro denní svícení, přibyly nové laky a designy kol ve velikostech 16 a 17 palců. Modernizovaný interiér je zaměřený na detaily a individualitu uživatele. K dispozici jsou nové barevné pakety, které odlišují prvky vnitřní výbavy. Uživatel si může dle svého cítění vybrat z nabídky možných kombinací mezi lakem karoserie a barevným paketem. Na trhu budou tři karosářské varianty (5dveřový hatchback, třídveřový SC Sport Coupé a kombi ST) se třemi výbavovými liniemi.
Mezi bezpečnostní systémy přibyl systém rozpoznávní únavy řidiče a multikolizní brzda, která dokáže po vážné kolizi automaticky zpomalit vozidlo a zapnout výstražná světla.
Pohon Ibizi bude zajisťovat nová generace hospodárných zážehových a vznětových motorů. Nejmenšími zážehovými jednotkami jsou tříválce se zdvihovým objemem 1,0 l (55, 70 a 81 kW) v přeplňovaných verzích TSI. Pak čtyřválcové motorizace 1,2 TSI (66 a 81 kW) a jednotka 1,4 TSI ACT s aktivní deaktivací válců o výkonu 110 kW. Ze vznětových agregátů je k dispozici 1,4 TDI s výkony 55, 66 a 77 kW. Motory 1,0 TSI (81 kW) a 1,4 TDI (66 kW) mohou být na přání vybaveny komfortní dvouspojkovou převodovkou DSG.
 

 
Publikováno: 11. 8. 2015 | Počet zobrazení: 2268 článek mě zaujal 480
Zaujal Vás tento článek?
Ano