murr Schunk

Koncepční fastback Novo

Na autosalonu v Soulu představila korejská značka Kia nejnovější koncepční vůz Kia Novo. Jde o studii s dynamickými ostrými liniemi, která naznačuje, kam bude směřovat nová generace kompaktních modelů značky.

 

Silueta konceptu Novo, která byla navržena v designérském studiu Kia v Koreji, je inspirovaná karoserii kupé a vychází z upravené platformy modelu Cerato (Forte). Je charakteristická minimálním převisem vpředu a delším zadním převisem. Příď nese upravené znaky masky chladiče vozů Kia ve tvaru „tygřího nosu“, a společně s úzkými laserovými světlomety vytváří jedinečný světelný design. Záď vozu se vyznačuje výraznými liniemi a nízko uloženými trojúhelníkovými koncovkami výfuků, čímž je zdůrazněna šířka vozu. V tvarově atraktivním profilu vozidla jsou pěkně umístěny výsuvné kliky v jedné úrovni s designovým vnějším zpětným zrcátkem z hliníku. Kola z lehké slitiny (opracovaná diamantem) doplňují svou dvoubarevnou úpravou (uhlíkový kompozit/stříbrný lak) celkový desig vozu.
Díky delší karoserii a inteligntnímu využití obestavěné plochy mají všichni cestující k dispozici velkorysý prostor interiéru. Široká a dlouhá přístrojová deska je natočena směrem k řidiči. Panel přístrojů zobrazuje informace na kompaktním displeji v podobě prostorového hologramu. Dotyková plocha vedle volantu umožňuje řidiči ovládat funkce vozidla bez nutnosti odvracet zrak od dění na vozovce. Zahrnuje např. skener otisku prstu, který nastaví jednotlivé systémy vozidla v závislosti na preferencích řidiče (např. hudbu, hlasitost apod.)
Poháněcí ústrojí 1,6 GDI s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním benzinu je sériové produkce a je propojeno se 7stupňovou předovkou DCT, která přenáší hnací sílu na přední kola.
 

 
Publikováno: 11. 8. 2015 | Počet zobrazení: 2473 článek mě zaujal 489
Zaujal Vás tento článek?
Ano