murr Schunk

Ručně dodělaný a sestavený na míru

První model z luxusní řady Vignale (podle italského karosáře Alfreda Vignale), nový Ford Mondeo Vignale, nabízí vysokou úroveň dílenského zpracování a exkluzivní výbavu. Každý z těchto modelů je dokončován ručně a prochází zvláštní kontrolou týmem specialistů.

 

Uhlazený desing exteriéru vozidla odráží aktuální designový sloh značky se speciálními detaily, které zdůrazňují exkluzivitu. Jako první evropský model značky Ford dostal novou technologii potlačování hluku (Active Noise Cancellation), která pomocí trojice mikrofonů v interiéru sleduje hluk motoru pronikající zvenčí a díky vysílání cílených zvukových vln z audiosystému vyruší hluk motoru. Spojením této technologie a přídavnou akustickou izolací a zadní nápravou Integral Link se může pyšnit tento nový model velmi důsledným odhlučněním.
Každý model prochází v závěrečné fázi výroby manuálním dokončením. O tuto pečlivou výstupní kontrolu se stará šestice zručných řemeslníků nového oddělení Vignale Centre. Vozy se zde také vyrábějí přesně podle individuálních požadavků jednotlivých zájemců. Toto výrobní zařízení ve Valencii spojuje tradiční postupy s nejmodernějšími technologiemi. Precizní přístup a smysl pro detail je vidět na každém kroku, např. při ručním leštění laku nebo při podrobné kontrole kvality materiálu a švů na každém ze 40 laserem řezaných kožených dílů potahu sedadla. Kůže, která je zapotřebí na luxusní potahy, palubní desku, středovou konzolu, loketní opěrku a části výplní dveří, prochází přísným výběrem a procesem, při kterém jsou díly vystaveny působením slunečních paprsků, aby se po osazení do automobilu již neměnil její vzhled.
Vignale nabízí propracované technologie jízdních asistentů a výbavy pro usnadnění obsluhy. Mezi ně patří nový systém detekce chodců, komunikační systém Sync 2, aktivní parkovací asistent s funkcí kolmého parkování, rozpoznávání dopravních značek, systém prevence nehod v nízkých rychlostech či adaptivní LED světlomety. V nabídce je také pokročilý navigační systém a audiosystém s 12 hi-fi reproduktory. Bezpečnost cestujících na zadních sedadlech zvyšují unikátní airbagy integrované do bezpečnostních pásů, které zmenšují zatížení hrudního koše.
Luxusní Vignale je nabízeno výhradně s vysoce výkonnými motory, mezi které patří dvoulitrový zážehový EcoBoost a vznětový TDCi. Dvoulitrový EcoBoost je dodáván ve verzích 149 a 176 kW a propojen se 6stupňovou automatickou převodovkou. Motor 2,0 TDCi o výkonu 132 kW umožňuje výběr mezi manuální a samočinnou převodovkou. K dispozici bude také nový motor 2,0 TDCi Bi-Turbo 154 kW a také hybridní pohon.
Na českých silnicích se první vozy Ford Mondeo Vignale objeví letos v létě. K dostání budou jako čtyřdveřový sedan nebo 5dveřové kombi. Na přání bude k dispozici systém detekce chodců či inteligentní pohon všech kol. Navíc budou mít zákazníci po celou dobu vlastnictví vozu speciální služby, ke kterým patří např. osobní manažer Vignale či bezplatná infolinka Vignale One Call s nepřetržitým provozem. Na přelomu letošního roku se počítá ještě s uvedením modelu S-MAX Vignale.

Značka Vignale
Alfredo Vignale předtím, než začal navrhovat a vyrábět exkluzivní karoserie, provozoval zakázkovou karosárnu a učil se u mistra karosáře Pinina Fariny. Ve své praxi využíval mimo jiné výrobní postupy vyvinuté pro letecký průmysl.
 

 
Publikováno: 11. 8. 2015 | Počet zobrazení: 2131 článek mě zaujal 461
Zaujal Vás tento článek?
Ano