murr Schunk

Nová automatická převodovka pro DS3

Značka DS, prémiová značka skupiny PSA, vybavila model DS3 zcela novou 6stupňovou automatickou převodovkou, která přispívá ke snížení emisí CO2 o 28 % oproti verzi VTi 120 s automatickou převodovkou. Na trhu bude nyní v červnu u verzí hatchback a Cabrio.

 

Jelikož model DS 3 získává stálé více na popularitě, je obohacován o nové technologické inovace a nové možnosti úprav na míru. Po světlometech LED Vision nebo motoru THP 165 S&S s manuální 6stupňovou převodovkou přišla nyní na řadu automatická 6stupňová převodovka. Novinka označovaná jako EAT6 je spojená s benzínovým tříválcovým motorem PureTech 110 s přeplňováním, který nabízí vysoký točivý moment už při nízkých otáčkách.
Převodovka má poskytovat rychlejší a plynulejší řazení, pohodlnější řízení, větší reakceschopnost a akceleraci. Řazení se díky nové strategii synchronizovaného řízení motoru a převodovky a použití nového výkonnějšího počítače zrychlilo o 40 %. Používání EAT6 má být pro řidiče příjemnější, a to díky kompaktnímu hydrodynamickému měniči, vylepšené filtraci, která umožňuje snížit otáčky motoru a díky zvýšení rozpětí převodových stupňů. Ve výsledku je zachování výkonu při rozjíždění a snížení otáček motoru při vyšší rychlosti.
Nižší spotřeby bylo dosaženo snížením vnitřního tření automatické převodovky, tj. optimalizovaly se spojkové kotouče, řízení průtoku zmenšeného olejového čerpadla v závislosti na zatížení motoru a byl přepracovaný hydraulický rozdělovač. V kombinovaném provozu na 100 km jízdy vykazuje DS 3 s převodovkou EAT6 spotřebu 4,7 l (emise 108 g CO2/km) u hatchbacku a 4,9 l (120 g CO2/km) ve verzi Cabrio.
 

 
Publikováno: 11. 8. 2015 | Počet zobrazení: 1801 článek mě zaujal 320
Zaujal Vás tento článek?
Ano