SPS AMPER 2019 Schunk EuroBlech Murrelektronik

Nová automatická převodovka pro DS3

Značka DS, prémiová značka skupiny PSA, vybavila model DS3 zcela novou 6stupňovou automatickou převodovkou, která přispívá ke snížení emisí CO2 o 28 % oproti verzi VTi 120 s automatickou převodovkou. Na trhu bude nyní v červnu u verzí hatchback a Cabrio.

 

Jelikož model DS 3 získává stálé více na popularitě, je obohacován o nové technologické inovace a nové možnosti úprav na míru. Po světlometech LED Vision nebo motoru THP 165 S&S s manuální 6stupňovou převodovkou přišla nyní na řadu automatická 6stupňová převodovka. Novinka označovaná jako EAT6 je spojená s benzínovým tříválcovým motorem PureTech 110 s přeplňováním, který nabízí vysoký točivý moment už při nízkých otáčkách.
Převodovka má poskytovat rychlejší a plynulejší řazení, pohodlnější řízení, větší reakceschopnost a akceleraci. Řazení se díky nové strategii synchronizovaného řízení motoru a převodovky a použití nového výkonnějšího počítače zrychlilo o 40 %. Používání EAT6 má být pro řidiče příjemnější, a to díky kompaktnímu hydrodynamickému měniči, vylepšené filtraci, která umožňuje snížit otáčky motoru a díky zvýšení rozpětí převodových stupňů. Ve výsledku je zachování výkonu při rozjíždění a snížení otáček motoru při vyšší rychlosti.
Nižší spotřeby bylo dosaženo snížením vnitřního tření automatické převodovky, tj. optimalizovaly se spojkové kotouče, řízení průtoku zmenšeného olejového čerpadla v závislosti na zatížení motoru a byl přepracovaný hydraulický rozdělovač. V kombinovaném provozu na 100 km jízdy vykazuje DS 3 s převodovkou EAT6 spotřebu 4,7 l (emise 108 g CO2/km) u hatchbacku a 4,9 l (120 g CO2/km) ve verzi Cabrio.
 

 
Publikováno: 11. 8. 2015 | Počet zobrazení: 1064 článek mě zaujal 179
Zaujal Vás tento článek?
Ano