Rosler MURR2 Schunk

FAG Arcanol FOOD2 splňuje přísné požadavky potravinářského průmyslu

Společnost Schaeffler nyní nabízí mazivo FAG Arcanol FOOD2 s certifikací halal a košer, které je určeno pro potravinářský průmysl. Tento mazací tuk pro valivá ložiska je registrován u americké Národní hygienické nadace NSF (National Sanitation Foundation) v kategorii H1, a navíc vykazuje podstatně lepší výkonnostní charakteristiky než předchozí verze. 

 

Nižší tření, zlepšená tekutost při nízkých teplotách a vyšší míra ochrany proti opotřebení umožňují rozšířit oblast nasazení maziva a snížit spotřebu energie i materiálu. Mezi typické oblasti použití maziva FAG Arcanol FOOD2 patří například plnicí zařízení, uzavírací stroje, stroje na zpracování masa a ryb, mrazicí zařízení a mnoho dalších aplikací v oblasti výroby nápojů a v potravinářském průmyslu.

S certifikací halal a košer i s registrací dle NSF H1
Pravidla zacházení s potravinami uplatňovaná židovským a muslimským obyvatelstvem se vztahují nejen na samotné potraviny a nápoje, ale i na stroje a prostředí během jejich produkce. Certifikace mazacího tuku FAG Arcanol FOOD2 potvrzuje splnění přísných požadavků dle standardů halal a košer. Společnost Schaeffler tak rozšiřuje nabídku pro své zákazníky z oblasti potravinářského průmyslu o produkty, které odpovídají příslušným náboženským požadavkům. Dalším požadavkem pro použití v potravinářství je registrace maziv u americké organizace NSF. Všechny tuky a oleje, které by mohly náhodně přijít do styku s potravinami, podléhají registraci v kategorii NSF H1. Nové mazivo splňuje i tento požadavek. V budoucnu se bude tuk FAG Arcanol FOOD2 ve společnosti Schaeffler používat jako standardní mazivo pro konstrukční řady korozivzdorných radiálních kuličkových ložisek a upínacích ložisek, která se ve zvýšené míře využívají v potravinářském průmyslu.

Vláčnější a robustnější mazivo s nižším třením
Maziva musejí bezvadně fungovat i za nízkých teplot, které jsou často nezbytně nutné především v potravinářském průmyslu. Nový tuk FAG Arcanol FOOD2 zůstává tekutý i v chladném prostředí a je určen pro použití až do teploty −30 °C. Další velkou výhodou je nižší tření, které zlepšuje chování valivých ložisek při rozběhu a snižuje spotřebu energie. V rámci tzv. FE8 – testu – zkoušce ochrany před opotřebením dle DIN 51819 – dosáhla kuželíková ložiska i kuličková ložiska s kosoúhlým stykem namazaná tukem FAG Arcanol FOOD2 výrazně nižší hodnoty než s předchozí verzí maziva. V kuželíkových ložiscích a v kuličkových ložiscích s kosoúhlým stykem dochází k extrémnímu namáhání maziva, výsledek FE8 – testu proto znamená podstatně nižší opotřebení i pro všechny ostatní konstrukční řady. Nový tuk FAG Arcanol FOOD2 nejen že splňuje přísné normy a náboženské požadavky v oblasti potravinářství, ale odolává i vysokým zatížením a nepříznivým okolním podmínkám.
Společnost Schaeffler také nabízí řadu dalších maziv, která byla navržena a odzkoušena speciálně pro ložiskovou techniku. Mazací tuky pro valivá ložiska Arcanol vykazují ve všech oblastech lepší vlastnosti než běžné tuky a jsou v závislosti na příslušném provedení vhodné například pro použití při velmi vysokých teplotách, vysokém zatížení nebo extrémních rychlostech.

Skupina Schaeffler, která zaměstnává přes 82 000 lidí ve více než 170 závodech, je dnes celosvětově předním integrovaným dodavatelem automobilek a dalších průmyslových odvětví.
Obchodní divize Schaeffler Industrial Aftermarket (IAM) poskytuje náhradní díly a servisní služby koncovým zákazníkům i odbytovým partnerům ve všech průmyslových odvětvích. Prostřednictvím inovativních řešení, produktů a služeb v oblasti valivých a kluzných ložisek, stejně jako důsledným posuzováním celkových nákladů na vlastnictví (TCO), snižuje udržovací i provozní náklady, zvyšuje disponibilitu zařízení a tím i úspěšnost podnikání svých zákazníků. 

 
Publikováno: 6. 8. 2015 | Počet zobrazení: 1758 článek mě zaujal 309
Zaujal Vás tento článek?
Ano