its murr Schunk

Renishaw Equator: rychlé a přesné měření dílů

Nový měřicí systém Equator firmy Renishaw představuje zcela novou alternativu k tradičnímu specializovanému měření.   

 

Rychlý a snadno opakovatelně použitelný měřicí systém s nízkou hmotností, vyvinutý v úzké spolupráci s uživateli automobilového, leteckého a medicínského měření, umožňuje vysokorychlostní porovnávaní velkého počtu opracovávaných dílů. Přepínat mezi různými díly pro měření lze během sekund. Na základě jednoduše odstupňované „paralelní kinematiky“, a s adaptabilní strukturou umožňuje unikátní patentovaný princip systému Equator vysokorychlostní skenování a rychlé přesuny mezi prvky, při zachování tuhosti zaručující vynikající opakovatelnost z bodu do bodu, nezbytnou pro přesné měření. Rekonfigurace měřicího systému kvůli změnám konstrukce výrobku nebo pro měření nového výrobku je tak proveditelná za zlomek času, potřebného při konvenčním uživatelském měření, využívajícím komplexní průmyslový standard programování DMIS.
Inovativní měřicí technologie systému s vysokou opakovatelností je založena na porovnání vyráběných dílů s referenčním vzorovým obrobkem. Skenováním lze naměřit tisíce datových bodů, a umožnit analýzu skutečného tvaru jakéhokoliv prvku.
Výkonný speciální řídicí systém Equator controller se podobá řídicím systémům obráběcích strojů, s možností spustit speciální aplikace v prostředí Windows. Pro provoz Equatoru není nutné další PC, což snižuje náklady a eliminuje možnost nekompatiblity nebo nepředvídatelných situací, vyplývajících z rozdílů v architekturách PC.
V porovnání se specializovaným měřením významně snižuje náklady na upínací přípravky. Pomocí upínacích přípravků, které umístí obrobky do 1 mm od místa měřeného vzorového obrobku, a stanovením orientace obrobku a nulové roviny samotného obrobku je odstraněna potřeba nákladných přesných upínacích přípravků.
Se speciálním zásobníkem dosahuje systém vyšší všestrannosti a umožňuje automatizované výměny dotyků SM25 v průběhu cyklu. Do zásobníku lze kdykoliv vložit až 6 konfigurací dotyků, systém lze použít na složitě tvarované obrobky nebo na více obrobků s různými tvary. Pomocí volitelného rozhraní I/O lze Equator integrovat do automatických buněk a připojit jej k robotu.www.renishaw.cz

 

 
Publikováno: 28. 6. 2011 | Počet zobrazení: 2275 článek mě zaujal 473
Zaujal Vás tento článek?
Ano