murr Schunk

Velkosériový Ford s dosud největší akcelerací

Konec dubna byl pro automobilku Ford Motor Company hřejivý, neboť si model Mustang, který se již prodává i na evropském trhu, objednalo přes 2200 Evropanů. 

 

Po půlstoleté historii modelu se konečně dostal i do Evropy. Zájemci se mohou rozhodnout pro Mustang Fastback s vidlicovým 8válcem 5,0 l o výkonu 310 kW a točivém momentu 530 Nm nebo pro hospodárnější 2,3 l EcoBoost s výkonem 233 kW a točivém momentu 432 Nm. Silnější 5,0 l V8 dosáhne rychlosti 100 km.h-1 již za 4,8 s od rozjezdu. To je nejlepší hodnota ze všech v Evropě nabízených modelů značky Ford od malosériového supersportu Ford GT z roku 2005. Slabší model 2,3 l EcoBoost pokoří metu 100 km.h-1 za 5,8 s.
Na evropské trhy bude nový Mustang sériově dodáván se sportovním paketem, který obsahuje výkonnější brzdy a účinnější chlazení. Na sportovním jízdním projevu se podílí i vyspělá konstrukce podvozku a karoserie. Jednotlivé jízdní režimy se přepínají tlačítky na středové konzole. Zvolený režim se promítne do nastavení elektronického stabilizačního systému, plynového pedálu, řízení a případně i samočinné převodovky. K dispozici jsou režimy Normal, Sport+, Track a Snow/Wet. Nezávisle na tom lze ještě přizpůsobit odezvu elektrického posilovače řízení, jenž dává na výběr z módů Normal, Comfort a Sport.
K evropským prodejcům by první vozy měly dorazit za měsíc, tj. v červenci. Tuto americkou ikonu si lze objednat již od 880 000 Kč.
 

 
Publikováno: 29. 6. 2015 | Počet zobrazení: 1543 článek mě zaujal 303
Zaujal Vás tento článek?
Ano