murr Schunk

Pomůcka nejen pro motoristy

V březnu spustilo české zastoupení korejské automobilky Kia mobilní aplikaci Kia Asistent. Jde o pilotní projekt ve spolupráci s asistenční službou Ústředního automotoklubu (ÚAMK). Stažení aplikace je zdarma a není určena pouze pro zákazníky Kia, službu si může stáhnout kdokoliv disponující chytrým telefonem s Androidem. V další fázi má být tato služba dostupná i pro platformu iOS.

 

Tímto počinem se Kia stala první automobilovou značkou v České republice, která nabízí zákaznickou aplikaci pro mobilní telefony. Pomocí velkých tlačítek je umožněno získávání důležitých informací z různých oblastí. Jelikož jde o mobilní aplikaci automobilky, samozřejmostí jsou servisní informace a navádění při nouzových případech k nejbližšímu servisnímu centru automobilky. Důležitou součástí je i okamžité telefonní spojení s Integrovaným záchranným systémem ČR v případě nehody nebo jiných život ohrožujících situacích. Pokud se v některém z modelů značky rozsvítí jedna z ikon na přístrojovém panelu, není potřeba složitě hledat v manuálu, stačí na aplikaci zmáčknout Kia Service a okamžitě jsou po ruce všechny ikony a vysvětlení jejich významu.
Ostatní funkce aplikace ocení ale všichni automobilisté, např. informace o aktuální dopravní situaci včetně informací o nehodách a uzavírkách silnic a dálnic v ČR, základní turistické informace (např. rozloha, měna, počet obyvatel či celní a dopravní předpisy různých zemí, dopravní zpravodajství u nás a také našich sousedů (Rakousko a Německo). Počítá se samozřejmě i se zpravodajstvím z oblíbených destinací, jako je Itálie a Chorvatsko. Nechybí ani přehledná navigace se systémem hledání svého vozu. Např. při zaparkování stačí kliknout v systému a zadat tak polohu vozidla do navigace, poté už není potřeba hledat vozidlo, kde jsme asi zaparkovali, co se určitě přihodilo už nejednomu řidiči, stačí zadat povel a navigace dovede dotyčného až k vozidlu.
Samostatnou oblast tvoří ikona Bonus. Ta nabízí pouze pro majitele vozů Kia exkluzivně slevy na služby a nákupy v několika kategoriích (např. hotely, taxi, restaurace, čerpací stanice, kulturní místa, obchody či cestovní kanceláře) i s přesnou identifikací místa. Jde o zhruba 300 míst po celé ČR.

Mobilní aplikace je ke stažení na: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.intens.uamk.mobileapp.droid.kia&hl=en
 

 
Publikováno: 29. 6. 2015 | Počet zobrazení: 2058 článek mě zaujal 413
Zaujal Vás tento článek?
Ano