its murr Schunk

Vyjádření k zfalšovaným Typovým listům

Jelikož jsou v poslední době ve stanicích technické kontroly stále častěji zachycovány falzifikáty Typových listů k litým kolům, které měla „údajně" vydat společnost Alcar Bohemia, vydala společnost prohlášení.

 

Zachycené padělky jsou vytvořeny pro kola různých značek, která nemají schválení pro provoz na veřejných komunikacích České republiky, tj. neprošla povinnými zkouškami a litá kola nemají homologaci, anebo jde o kola, která nejsou schválená na konkrétní dané vozidlo.
Společnost Alcar Bohemia dováží a prodává v České republice litá kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO a pouze ke kolům těchto značek vystavuje Typové listy na konkrétní vozidla na základě provedených homologací. Typový list s logem Alcar Bohemia, na kterém je uvedena jiná značka kola než AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO je tak vždy neplatným padělkem.
Bezpečná kola mohou motoristé poznat podle odlitého označení KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX na čelní straně kola. Pouze kolo s číslem schválení KBA může být na základě Typového listu a zkušebního protokolu TÜV zapsáno do Technického průkazu vozidla. V případě uplatňování škodní události ji mohou pojišťovny zcela bez náhrady odložit v případě, že zjistí, že vozidlo nebylo v době pojistné události způsobilé k provozu, např. kvůli použitým nehomologovaným litým kolům.
 

 
Publikováno: 29. 6. 2015 | Počet zobrazení: 1718 článek mě zaujal 362
Zaujal Vás tento článek?
Ano