its murr Schunk

Mechanická „low- tech“ ožívá s digitálním srdcem

Na zajímavý nápad přišel vynálezce Jack Zylkin z Philadelphie, který začal renovovat klasické psací stroje a osazovat je moderními součástkami, aby mohly sloužit jako klávesnice pro tablety nebo počítače či dokonce třeba nejmodernější iPad.  

 

Přitom tyto psací stroje neztrácejí svou původní schopnost psát na papír. Prvním kouskem byl vyhozený psací stroj Royal, který našel u cesty, a jež se mu stal inspirací pro založení firmy USB Typewriter, se zaměřením na staré psací stroje, kterým dává novou šanci. Vytvořil i speciální sadu, která umožňuje doplnit USB port na jakýkoli psací stroj a s jejíž pomocí si může starý psací stroj na takovéto moderní využití adaptovat kdokoli vlastními silami.
Konverzní sada vychází na cca 250 Kč, ovšem pokud zatoužíte po již upraveném psacím stroji, přijde jeho pořízení v modernizované USB verzi na sumu odpovídající v přepočtu částce od 20 do 25 000 Kč, což je už cena slušně vybaveného notebooku či ultrabooku. Pravda, ty ovšem nemají noblesní půvab historické techniky.

 

 
Publikováno: 29. 6. 2015 | Počet zobrazení: 2145 článek mě zaujal 380
Zaujal Vás tento článek?
Ano