IBM Rosler murr Schunk

Vyplula první zásobovací loď poháněná LNG

Společnost Shell uvedla do provozu první zásobovací plavidlo poháněné zkapalněným zemním plynem (LNG – Liquefied Natural Gas). Loď s názvem Harvey Energy má Shell pronajatu od firmy Harvey Gulf International Marine, o dalších dvou pronájmech plavidel stejného typu společnosti jednají.

 

Speciální plavidlo, jež bude podporovat logistiku v Mexickém zálivu, bude zásobovat zejména tamní hlubokomořské operace a stane se nejšetrnější zásobovací lodí s ohledem na životní prostředí v oblasti - jako první svého druhu bude spalovat jak zkapalněný zemní plyn, tak motorovou naftu. Lodě na LNG představují novou alternativu pro provozovatele plavidel v Mexickém zálivu, splňující požadavky na aktuální regulace emisí síry a oxidu dusíku Úřadu pro kontrolu emisí v Severní Americe (ECA).
Zásobovací loď „Harvey Energy" je 92 m dlouhá a je poháněná třemi motory spalujícími LNG i motorovou naftu - z 99 % slouží jako palivo zkapalněný zemní plyn, jehož zásoby lodi vystačí na zhruba 7 dní plavby. Palivo bude loď doplňovat v přístavu Port Fourchon, nejjižnějším přístavu v americké Louisianě, kde se v dosahu několika desítek kilometrů nachází přes 600 vrtných souprav a plošin na ropu i zemní plyn a kde má společnost Harvey Gulf nově zřízenou infrastrukturu pro čerpání LNG. Odtud bude Harvey Energy zásobovat veškeré plošiny společnosti Shell potřebným vybavením.
 

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 2711 článek mě zaujal 575
Zaujal Vás tento článek?
Ano