murr Schunk

Soustružnické inovace Hyundai

Koncem loňského roku představila několik novinek (na americkém trhu) ze svého portfolia obráběcích strojů také společnost Hyundai. Poslední přírůstky do rodiny této značky s označením Hyundai Wia L2600SY a L500LMA se týkají oblasti soustružení.  

 

Nové víceúčelové soustružnické centrum Hyundai Wia L2600SY představuje moderní CNC soustruh s osou Y klínového typu. Nabízí vylepšené „krabicové“ vedení u všech os, a zahrnuje klínový typ osy Y v režimu frézování.

L2600SY: rychloposuvný šampion své kategorie
Díky použití klínového designu se konstruktérům podařilo snížit výšku posuvu a umístit těžiště mnohem blíže k vodicím dráhám systému. To dává stroji schopnost vykonávat operace těžkého řezání v režimu frézování osy Y při zachování přesné konečné úpravy v režimu otáčení. S dalším sub-vřetenem, lze kompletně obrábět i složité části v jednom nastavení, na jedno upnutí.
Stroj je vybaven 10“ sklíčidlem o Ø 25 cm na hlavním vřetenu, výstup 30/25 koní (2200/1850 W max./pokr.) poskytuje 1950 Nm točivého momentu.
Dvanáctipoziční věžička L2600SY využívá nástrojové bloky BMT65 a na každé pozici může obsahovat buď statické, nebo rotační nástroje. Rychlost nástrojů byla zvýšena na 6000 ot.min-1, a svižná je rovněž indexovací rychlost věžičky: indexování od pozice k pozici probíhá rychlostí 0,15 s. Rychloposuv os X a Z se provádí při 30 m.min-1, což představuje nejrychlejší hodnotu ve své třídě pro stroje s chráněnými vodícími dráhami.
Standardní příslušenství zahrnuje: zachytávač obrobků, dopravník třísek a Q-nastavovač. Opční varianta L2600SY víceúčelového soustružnického centra je dodávána s koníkem místo sub-vřetena. Mezi bohatou škálu volitelných doplňkových periferií patří např. podavač/vkládač tyčí, dopravník třísek pro speciální účely, vykladač speciálních dílů, systém vysokotlaké chladicí kapaliny, odměřování dílů, sběrač olejové mlhy, oddělovač oleje apod.

L500LMA: specialista na těžké obrábění
Další ze soustružnických novinek značky je nové CNC soustružnické centrum L500LMA Heavy Duty. Nové obráběcí centrum této řady je ideálním strojem pro těžké řezání. Díky standardní velikosti sklíčidla 0,5 m (21“) vyplňuje řada L500LMA mezery mezi stroji řady L400 osazenými sklíčidly standardní velikosti 0,4 m (15“) a L600 Series se standardní velikostí sklíčidla 0,6 m (24“). Jako standardní regulátor řady L500LMA je použit řídicí systém Fanuc 32i-B.
Soustružnické obráběcí centrum L500LMA má průchozí otvor 181 mm. Hlavní vřeteno je vyrobeno s ohledem na vysokou přesnost a tuhost, požadované pro těžké obrábění. S dvouřadými přesnými valivými ložisky v zadní a úhlovými ložisky v přední části vřetena umožňuje provádět řezné operace s dostatečnou přesností. Maximální rychlost otáček dosahuje hodnoty 1500 ot.min-1 při ca 30 kW (40 hp), a 1330 Nm točivého momentu. Pro zajištění přesnosti a kontrolovaného vzestupu teploty k udržování vhodné teploty stroje se používá vřetenový olejový chladič.
K výhodám L500LMA patří rovněž silné vodicí dráhy. V této konkrétní sérii je stroj vybaven o 21 % širší vodicí drahou osy X, což umožňuje přesné a tuhé řezání těžkých obrobků. Osa X dosahuje maximální pojezdovou vzdálenost 400 mm a u Z osy činí maximální pojezdová vzdálenost 2210 mm. Rychloposuv činí 20 a 18 m. L500LMA má vestavěný koník MT #5 s kuželovým trnem o Ø 132 mm.
Zvláštní příslušenství a variantní nabídka u řady L500LMA zahrnuje varianty s větším vřetenem (C), extra dlouhým ložem (XL), a možností osy Y. Opční vybavení nabízí např. účelový dopravník třísek, systém vysokotlaké chladicí kapaliny, a odměřování obrobku.
 

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 2310 článek mě zaujal 464
Zaujal Vás tento článek?
Ano