murr Schunk

Přesné vyvrtávací hlavy s hydraulickým upínáním

Švýcarský výrobce prémiových vysoce přesných nástrojových systémů Kaiser Precision Tooling uvedl na trh novou vyvrtávací hlavu EWH. Poslední nástrojová novinka byla vyvinuta speciálně pro efektivní obrábění exotických materiálů, takže ideální uplatnění by měla najít zejména v aplikacích pro letecký průmysl.  

 

Nová přesná vyvrtávací hlava je podle informací výrobce konstruována pro použití s tlakem chladicí kapaliny až 70 barů, pokročilý hydraulický upínací systém EWH je navržen podle nejvyšších standardů, s ultrapevnou monoblokovou konstrukcí. To znamená, že může splnit požadavky kladené na tuhé nástroje s vysokým tlakem chladicí kapaliny, které jsou potřebné pro efektivní obrábění složitých obrobků z náročných materiálů.
Vyvrtávací hlava je k dispozici s délkou 95 nebo 155 mm a obsahuje HSK / SK / PSC rozhraní. Hydraulické upínaní EWH přináší tvarově a silově uzamčené připojení, které umožňuje dokonalé stabilní sevření a upnutí držáku nástroje, s vysokým přítlakem po celém obvodu. Tento systém je výhodnější než běžná řešení využívající sevření a upnutí pomocí bočních pojistných šroubů, které mají na obvodu jen bodový a liniový kontakt.
Vysoký tlak chladicí kapaliny o hodnotě vyšší než 50 MPa je důležitý pro zajištění účinného chlazení, zejména při řezání HRSA a zpracování titanových obrobků s nízkou tepelnou vodivostí. Pokud by byla chladicí kapalina dodávána s nedostatečným tlakem, mohlo by to vést k jejímu odpařování a teploty by tím pádem stoupaly - což následně způsobuje snížení tvrdosti řezaného materiálu, a snižuje životnost řezné hrany. Vysoký tlak chladicí kapaliny rovněž pomáhá dosáhnout lepší utváření třísek a podporuje jejich lom.
„Robustnost a moderní design EWH, činí tento systém ideálním řešením pro nasazení v leteckém průmysl a dalších aplikacích, které zahrnují exotické materiály. Tím, že umožňuje práci s vysokým tlakem chladicí kapaliny a tuhým upnutím, zlepšuje nová hlava kvalitu vrtání, a zároveň šetří peníze tím, že zvyšuje životnost řezné hrany," říká generální ředitel společnosti Kaiser Peter Elmer.
 

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 2073 článek mě zaujal 428
Zaujal Vás tento článek?
Ano