murr Schunk

V Brně se představí přední zástupci elektrotechnického průmyslu

Ve dnech 24. – 27. 3. 2015 se na brněnském výstavišti uskuteční 23. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. AMPER je největším veletrhem elektrotechniky v ČR i na Slovensku. V současnosti je na veletrh přihlášeno více než 550 nových i tradičních vystavovatelů (stav k 31. 1. 2015). Aktuální vývoj dává tušit, že připravovaný veletrh AMPER 2015 bude minimálně stejně úspěšný jako ročník minulý, na němž se prezentovalo 632 vystavovatelů z 20 zemí světa.

 

Prezentace největších lídrů z oboru
Z největších vystavovatelů, kteří se na veletrhu zaměřují na prezentaci v oboru elektroinstalační techniky a inteligentních elektroinstalací, můžeme zmínit společnosti ABB, Schmachtl, OBO BETTERMANN, Weidmüller, Phoenix Contact, Elektro-System-Technik, KOPOS KOLÍN a WAGO Elektro. Obor Pohonů a výkonové elektroniky zastupují mezi jinými společnosti ELEKTROPOHONY, Vacon, ELMARK PLUS a ČKD ELEKTROTECHINIKA. Tradiční obor vystavovatelů elektronických součástek a modulů zastupují např. HARTING, Stäubli Systems, Synflex Elektro, QUITTNER & SCHIMEK, AMTEST a vůbec poprvé také společnost ALANTYS TECHNOLOGY z Francie. Dále na veletrhu naleznete vystavovatele z oboru Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl. Z těch největších vystavovatelů zmíníme ASM Assembly Systems, MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, PBT Rožnov, ERMEG a THONAUER.
Automatizace v letošním roce zažívá nevídaný rozkvět, společnosti Mitsubishi Electric Europe, B+R automatizace, SCHUNK, BALLUFF, FOXON, ifm electronic, TURCK, AUTOCONT CONTROL SYSTEMS, Omron Electronics, Festo, Beckhoff, to jsou jen některá jména ze seznamu devíti desítek společností přihlášených do tohoto oboru. Kromě výše uvedených vystavovatelů na veletrhu nebudou chybět společnosti zvučných jmen, jakými jsou Siemens, Tritón Pardubice, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, KOČÍ – VALÁŠEK, LABARA, ROHDE & SCHWARZ, BLUE PANTHER, SENO, TRUMPF a mnoho dalších.

Nejen odborníky láká AMPER
Veletrh AMPER nabízí všem odborníkům i fandům elektrotechniky jedinečnou možnost prohlédnout si a podiskutovat o novinkách největších lídrů z oblasti energetiky, automatizace, elektroinstalací, elektrotechnické infrastruktury, elektronických součástek, výrobních zařízení pro elektroprůmysl a dalších vymoženostech přímo v praxi. AMPER stabilně láká k návštěvě přes 40 000 návštěvníků. Celých 10 % návštěvnosti tvoří zahraniční účastníci.

Konference, semináře, fóra, soutěže
Kromě expozic vystavovatelů je nedílnou součástí veletrhu odborný doprovodný program tvořený semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními, který zasahuje do všech nomenklaturních oborů zastoupených na veletrhu. Pravidelnou součástí veletrhu je taktéž přehlídka elektromobilů a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily AMPER Motion. Cílem tohoto veletržního doprovodného programu je zvyšovat informační povědomí o stavu elektromobility v České republice, a tak přispět k jejímu masovějšímu používání. V rámci 23. ročníku veletrhu proběhne již podruhé soutěž o nejlepší vozidlo s elektrickým pohonem ELEKTROMOBIL ROKU 2015. Vítězný vůz bude vybrán odbornou porotou složenou z novinářů a odborníků z oblasti elektromobility.
Také letos nebude chybět prestižní soutěž ZLATÝ AMPER 2015 o nejpřínosnější exponát veletrhu. Odborná komise v mezinárodním složení hodnotí inovativní exponáty, které svými parametry dosahují světové úrovně. Cílem hodnocení v soutěži je identifikovat a ocenit exponáty, které nejlépe využily inovativní výsledky výzkumu a vývoje při návrhu a výrobě nového konkurenceschopného komerčního produktu na trhu.
Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že atmosféra veletrhu AMPER je skutečně elektrizující, technologie jsou skutečně nejmodernější a setkání odborníků největší, jaké se v tomto oboru a ve střední Evropě může udát.
Více informací naleznete na www.amper.cz


 

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 2328 článek mě zaujal 451
Zaujal Vás tento článek?
Ano