Nová kola a „šrotovné

Nabídka největšího prodejce litých kol v ČR, společnosti Alcar Bohemia, není jen o designu, ale i o bezpečnosti. Pro nadcházející jarní sezónu se ale připravila opravdu pečlivě. V zastupujících značkách se objevili nové designy litých kol na osobní i LUV vozy, nové „poklice" na ocelová kola a také nová akce s názvem „šrotovné". 

 

Díky konfigurátoru, který je umístěn na webových stránkách společnosti, si může každý motorista vyzkoušet konkrétní vzory litých kol na svém autě. V nabídce jsou zahrnuty už i novinky pro letošní jarní sezónu. Pokud by zájemce chtěl konkrétní model vidět v realitě, stačí navštívit jednoho z 2000 obchodních partnerů Alcar v ČR. 
Novinky

AEZ - u této prémiové značky je nově nabízen pro výkonné modely velmi vizuálně povedený 10paprskový design Straight hned ve třech barevných variantách. V tmavém provedení vynikají leštěné plochy, v titanovém lesku se hodí pro všechna barevná provedení karoserií vozů a třetí varianta dokáže uchvátit svým matně grafitovým lakem. Kola jsou k dispozici v rozměrech od 17 do 20".

 

 

Dotz - dvě nové varianty. První si název Kendo vypůjčila od japonského bojového sportu a druhá Thunder od dynamiky přírody. Design Kendo je v nabídce od 16 do 19" ve dvou barevných odstínech a jeho dvojité paprsky s leštěnou čelní plochou vytváří za jízdy dojem pohybujícího se ostří. Thunder střídá samostatné paprsky s dvojitými paprsky v dynamickém celku.

 

 

DEZENT - značka pro konkrétní modely. Pětipaprskový tmavý design TG dark s leštěnou plochou je určen pro vozy Mercedes tříd A, B, C, E a CLA. Pro dodávkové vozy a SUV je určeno speciální zátěžové kolo DEZENT TH s nosností až 975 kg. Více paprskový design kola DEZENT TI je určen pro vozy nižší střední třídy. Pro silné vozy nabízí značka mohutný model TJ se 6děrovým uchycením. Bude ozdobou pro vozy pohybující se mimo zpevněné cesty. Pro MINI je určen speciální design TM, kombinuje tradiční s moderním a eleganci se sportovním duchem. Všechny kola značky DEZENT jsou vybavena ECE homologací a není třeba je zapisovat do TP vozidla.

Jak poznat bezpečná kola
Každé lité i ocelové kolo musí mít na čelní straně vyraženou nebo odlitou značku KBA nebo E v kroužku s číslem schválení. Pouze kola s číslem schválení KBA může být na základě Typového listu a zkušebního protokolu TÜV zapsána do Technického průkazu vozidla. Je proto vždy nutné žádat ke kupovaným novým kolům Typový list. V případě nehody totiž pojišťovny mohou škodní událost odložit bez náhrady, pokud zjistí nehomologovaná kola, tj. nezpůsobilá k provozu.

Komplexní řešení TPMS
Jelikož musí být od loňského listopadu nově přihlášená vozidla třídy M1 podle evropské směrnice již vybavena systémem kontroly tlaku v pneumatikách, tzv. TPMS, jsou všechna litá a ocelová kola z produkce zastupujících značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO a ALCAR STAHLRAD už připravena na montáž senzorů kontroly tlaku. Alcar navíc pořádal v uplynulém roce řadu odborných školení na komplexní řešení problematiky TPMS pro své obchodní partnery. Dodal jim více než 2600 senzorů TPMS, které byly ze 70 % vyvinuté skupinou Alcar.
Konfigurátor kol nejenže navrhne vybraná kola na daný model auta, ale navíc přiřadí ke kolu a vozidlu správný TPMS senzor včetně uvedení doporučeného utahovacího momentu a správné programovací procedury.

Nové „poklice" ocelových kol 
To není vše, od loňského podzimu rozšířil Alcar svůj sortiment o nový, velmi nápaditý design ozdobných krytů kol Milano v rozměrech od 13 do 16". „Poklice" jsou nabízeny ve stříbrném a antracitové odstínu a také v kombinaci těchto barev, která je mezi motoristy nejoblíbenější.

Jarní úklid, aneb akce „šrotovné“
Pro všechny motoristy byla vyhlášená jarní akce pod již použitým názvem - „šrotovné“. Jde o to, že pokud motorista plánuje zakoupit litá kola zastupujících značek, může ušetřit až 15 % z ceny. Stačí přivést stará litá kola (mohou být poničena a od různých výrobců, ale podmínkou je, že musí být celá) a u kteréhokoliv obchodního partnera Alcar Bohemia mu budou při koupi nových litých kol stará kola vykoupena protiúčtem. Lze tak ušetřit až 1760 Kč a navíc se zbavit nepotřebných a místo zabírajících věcí.
 

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 992 článek mě zaujal 205
Zaujal Vás tento článek?
Ano