IBM Rosler murr Schunk

ChargeCard - dobíječka do peněženky

Dobíjeci karta - ChargeCard startupové firmy Nomad má rozměry běžné platební karty, je jen o málo silnější (přesné rozměry jsou 82 x 50 x 2,5 mm, hmotnost ani ne 15 g), ale poskytne energie na doplnění mobilu či notebooku. 

 

Původně sloužila tato kartičková pomůcka k synchronizaci dat. Tato funkce jí zůstala, ale navíc přibyla i schopnost dobíjení menších mobilních zařízení pomocí integrovaného USB kabelu z desktopového PC či notebooku. Nejde tedy o dobíjecí akumulátor, ale umožňuje díky kompaktní velikosti, s níž se bez problémů vejde třeba do peněženky, obejít se i bez tradičních propojovacích kablíků. Na výběr jsou varianty s MicroUSB (pro většinu androidových smartphonů a tabletů), 30-pinovým (dřivější verze iPhonů, iPodů a iPadů) nebo Lightning konektorem (pro novější verze applovských zařízení).
Tělo samotné karty je vyrobeno z odolného ABS plastu, USB konektor je umístěn na pásku z termoplastického elastomeru. Zařízení je ideální pro lidi na cestách, uživatele více různých zařízení, či ty, kteří prostě obecně zapomínají na plně dobitý laptop, konstatuje výrobce. Ten nabízí řadu zajímavých dobíjecích pomůcek, kromě ChargeCrad mj. i karabinku NomadClip, která rovněž funguje jako napájecí kabel pro dobití mobilu z notebooku.

 

 
Publikováno: 7. 4. 2015 | Počet zobrazení: 2578 článek mě zaujal 575
Zaujal Vás tento článek?
Ano