murr Schunk

Nové čipy Intelu změní pracoviště na bezdrátová

Již pátou generaci procesorů Core vPro uvedla na trh společnost Intel, podle které by procesory měly nabídnout špičkové funkce umožňující vytvářet zcela nová a rychle se měnící pracoviště reflektující trend podstatně mobilnější a dynamičtější pracovní síly. Nejnovější procesory této řady přináší významné inovace v bezdrátových technologiích, integrované bezpečnostní prvky, vyšší výkon a vylepšené možnosti správy.  

 

Jak zdůraznili představitelé firmy Intel, technologie má přímý dopad na to, jakým způsobem lidé používají svá zařízení, prakticky na všech úrovních. Nová zařízení založená na procesorech Core vPro 5. generace (Broadwell) mají zcela změnit způsob naší práce a úroveň uživatelského komfortu - bez kabelů, s dlouhou výdrží baterie i vysokým výkonem umožňující uživateli vybrat to nejvhodnější řešení. 
Intel nabízí skutečně optimalizovatelnou firemní platformu, a možnost volit z několika designů typu „2 v 1“, ultrabooků, velmi tenkých laptopů a mini PC. Všechny nabízejí až dvojnásobnou výdrž baterie a více než dvojnásobný výkon, díky čemuž lze vyrábět přístroje, které budou až 3krát tenčí a o polovinu lehčí, než běžný laptop z doby před pouhými čtyřmi lety.
Technologie Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) osvobozuje prezentační a konferenční místnosti od kabelů, ale zároveň podporuje stěžejní IT požadavky, jako bezdrátovou správu kanálů pro snížení rizika zahlcení sítě a bezpečnostních rizik nebo možnost efektivně vzdáleně aktualizovat a spravovat adaptéry.   
Intel Wireless Docking umožňuje uživatelům se připojit prakticky okamžitě, jakmile dojdou ke svému pracovnímu stolu. Tato zabezpečená a snadno spravovatelná technologie vycházející ze standardu Intel Wireless Gigabit umožňuje automatické připojení k monitorům, klávesnicím, myším a USB příslušenství, bez nutnosti používat tradiční mechanickou dokovací stanici.
Vedle inovace zařízení nabízí nejnovější generace procesorů hardwarově posílené zabezpečení a možnosti správy. Intel Identity Protection pomáhá zjednodušovat autentifikaci, a umožňuje zajistit, že se správní lidé dostanou ke správným informacím ve správný čas.
Potřeby pracovišť jsou čím dál mobilnější, což klade i vyšší nároky na IT oddělení, která musí dokázat udržovat zařízení v dobré kondici, aniž by to mělo dopad na produktivitu uživatele. Vzdálená správa po pevných i bezdrátových sítích a napříč všemi typy zařízení je možná díky technologii Intel Active Management, a to i v případech pádu operačního systému nebo pokud je zařízení vypnuto.

 

 
Publikováno: 1. 4. 2015 | Počet zobrazení: 1763 článek mě zaujal 367
Zaujal Vás tento článek?
Ano