murr Schunk

Přípravy jarních průmyslových veletrhů vrcholí

V termínu od 21. do 23. dubna 2015 se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech Soubor jarních průmyslových veletrhů. Propojí se obory jakými jsou strojírenské technologie, povrchové úpravy, energetika, automatizace, technologie svařování, pájení a lepení. 

 

Hlavním cílem organizátora veletrhů je vytvořit jedno místo pro setkání odborníků z těchto oborů a zároveň nabídnout jedno místo pro představení novinek a trendů z jednotlivých oblastí. Tím se jarní průmyslové veletrhy stávají nejobsáhlejší akcí orientovanou na průmysl v regionu Čechy.

Součást roku průmyslu
Veletrhy obdržely záštitu od Svazu průmyslu a dopravy, který vyhlásil rok 2015 rokem průmyslu a technického vzdělávání. Tato akce má především zvýšit zájem veřejnosti o průmysl jako moderní součást ekonomiky 21. století a poukázat na technické obory. Jde o celoroční kampaň, která je složená z řady aktivit a i pořadatel jarních veletrhů se rozhodl aktivně zapojit, mimo jiné také kvůli tomu, že souhlasí se slovy prezidenta SP ČR Jaroslava Hanáka: „Chceme začít měnit pohled veřejnosti a ukázat, že průmysl je moderní současnost a budoucnost nabízející dobré pracovní perspektivy.“ Záštitu dále převzaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, České vysoké učení technické v Praze, Českomoravská elektrotechnická asociace a Elektrotechnický svaz Český.

Mezi vystavovateli se představí
V současné době je přihlášena řada významných firem. Představí se např. APX Technologie, působící ve dvou oborech: prodej CNC obráběcích strojů a upínacích systémů, nástrojů pro frézovací centra a další CNC stroje. Auer, jakožto zástupce v oblasti tryskací techniky. Společnost DEOM může pomoci při výběru měřicího přístroje na kontrolu rozměrů. JIŘÍ ŠTĚPÁNEK – INDEVA ČR, SK s výhradním zastoupením značky INDEVA, která je světovou jedničkou v navrhování nejmodernějších řešení pro manipulaci s materiály. Společnost Mitutoyo Česko - globální vůdce v oblasti metrologie. NOTUS – POWERSONIC zabývající se vývojem a výrobou  ultrazvukové techniky, určené k čištění a odmašťování. KASYS, jež má pevné místo v oblasti skladových a archivačních systémů a jehož základním stavebním prvkem jsou automatizované systémy. Hänel Rotomat a Lean-Lift. Render představí čisticí techniku pro průmysl. RIVETEC zabývající se vývojem a výrobou profesionálního nýtovacího nářadí a jednoúčelových automatizovaných strojů a výrobních linek. RWT je česká firma, známá nejen v Evropě, ale i ve světě svými brousícími stroji, úspěšně rozšířila svůj výrobní sortiment o vysoce produktivní brusky STEELLINE na kov. Tecnotrade obráběcí stroje se zabývá prodejem, záručním i pozáručním servisem obráběcích strojů pro třískové obrábění od několika zahraničních výrobců. TDZ Turn je specializovaným dodavatelem vertikálních a horizontálních soustruhů a to především vertikálních soustruhů série VLC. WANZL - významný výrobce transportních prostředků pro logistiku a průmysl.
Dále se představí např.: Elektro-Praga, která je součástí ABB a jedním z největších výrobců domovního elektroinstalačního materiálu, Atas elektromotory Náchod, který vyrábí jak elektromotory pro všeobecné použití, tak i "zákaznické" motory, konstrukčně přizpůsobené účelu použití, Elko EP - společnost je jedním z lídrů na trhu jak v oblasti modulových přístrojů, tak i v inteligentní elektroinstalaci, Enika - jeden z nejvýznamnějších výrobců systémů bezdrátového ovládání s vlastní vývojovou základnou, Hakel řadící se mezi přední výrobce svodičů, průkopník v oblasti automatizační techniky, společnost ifm electronic vyvíjí a vyrábí senzory, řídicí prvky a systémy pro průmyslovou automatizaci po celém světě, Nedelko, dovozce a distributor kvalitních elektrotechnickým materiálů, elektronických komponent, označovacích a bezpečnostních řešení a také LED osvětlení, Noark, celosvětová firma zabývající se vývojem a výrobou elektrotechnických přístrojů a komponentů, Omnitron zajišťující dodávku baterií, akumulátorů a elektronických komponent včetně souvisejících služeb, nebo společnost OS-KOM a řada dalších.

Doprovodný program
Návštěvníci se mohou těšit na řadu zajímavých témat v rámci doprovodného programu veletrhů. Např. Úřad průmyslového vlastnictví uspořádá seminář k výročí dne duševního vlastnictví. Vydavatelství Nová média konferenci na téma „Souboj 3D tiskáren“ s praktickou ukázkou. K vidění tedy budou nejmodernější 3D tiskárny a to přímo v akci.
Elektrotechnický svaz Český si připravil seminář na téma „Aktuální informace o dění v elektrotechnice“. Seminář Českého ekologického manažerského centra nabídne téma „Jak prorazit s inovací na zahraničních trzích (EU ETV)“ a Trade Media International se představí se seminářem „Internet věcí v (průmyslové) automatizaci“.

Cenová politika organizátora, bonusy
Organizátor přichází s velmi vstřícnou a příznivou cenou za výstavní plochu od 1600 Kč/m².  Prezentace objemných strojů je velmi nákladnou záležitostí, i to se rozhodl organizátor zohlednit a připravil pro vystavovatele speciální cenovou nabídku. Bonusem je také libovolný počet čestných vstupenek zdarma v tištěné nebo elektronické podobě.

Bližší informace včetně přihlášek na jednotlivé veletrhy naleznete na www.prumysloveveletrhy.cz.
ABF, a.s., Mimoňská 645, 190 00 Praha 9, tel.: +420 225 291 136, e-mail: prumysl@abf.cz
 

 
Publikováno: 1. 4. 2015 | Počet zobrazení: 1544 článek mě zaujal 321
Zaujal Vás tento článek?
Ano