murr Schunk

Svět moderních technologií AMPER 2015

Veletrhy jsou do určité míry zrcadlem toho oboru, kterému jsou zasvěceny. Veletrh AMPER jasně dokazuje, že oborům elektrotechniky a elektroniky se v České Republice daří. A je tak správné, že společnosti, které se soustředí na inovace a rozvoj svého podnikání, využívají všech smysluplných možností propagace. 

 

Již tradičně je k tomuto účelu využíván veletrh AMPER, který za poslední roky zaznamenává mírný, přesto stabilní, nárůst vystavovatelů. Díky tomu obhájil již svou historickou pozici jedničky ve svém oboru a rozšířil svůj význam i do přilehlých zahraničních zemí jakými jsou například Polsko nebo Slovensko. Svůj podíl na těchto úspěších rozhodně nese i přesun veletrhu do areálu Brněnského výstaviště. Veletrh zde získal důstojné a moderní veletržní prostory, které svými parametry splňují vysoké Evropské standardy. Nemalou výhodou je také geografická poloha Brněnského výstaviště, která umožňuje jednodušší oslovení právě Polských, Slovenských, ale i Rakouských společností. Netřeba vyzdvihovat ani technické zázemí a služby v prostorách výstaviště, která je více než způsobile pro pořádání těch nejprestižnějších veletrhů.
Není to pouze strategická poloha výstaviště a skvělé zázemí, která oslovuje vystavovatele a návštěvníky veletrhu AMPER. Veletrh ve svém moderním pojetí nabízí vystavovatelům propagaci nejen během akce jako takové, ale i mimo její rámec. Vzhledem k úspěšné spolupráci s mnoha mediálními a odbornými partnery se daří oslovovat širokou škálu odborníků se zájmem o elektrotechnický průmysl. Děje se tak na stránkách odborných magazínů, na internetových portálech, ale i na seminářích a konferencích našich partnerů. Kromě toho i samotné webové stránky www.amper.cz nabízejí hned několik možností jak prezentovat vystavovatele a jejich produkty. Návštěvnost webu se od začátku roku pohybuje okolo 60 000 unikátních návštěvníků měsíčně. Proto prezentace produktových novinek, pozvánka na veletrh či zvýraznění expozice ve výstavních rastrech je zajímavým propagačním nástrojem.
Z virtuálních možností propagace je důležité zmínit naše partnerství s portálem Elektrika.cz a Elektrika.tv. Ve spolupráci s tímto partnerem na veletrhu opět vnikne AMPER Fórum, které bude nabízet online zpravodajství z každé hodiny veletrhu. Těšit se můžeme na rozhovory, reportáže a soutěže.
Důležitým dílem přispívá k tvorbě veletrhu i řada odborných partnerů, kteří se podílejí na doprovodném programu veletrhu. Na letošním ročníku nebudou chybět semináře zaměřené na energetiku, elektroinstalace, elektromobilitu a optiku. Poslední dvě zmíněná témata budou prezentována velice výrazně skrze projekty AMPER Motion a OPTONIKA Fórum.
AMPER Motion zaměřený na elektromobilitu je pořádán ve spolupráci s organizací ASEP a s občanským sdružením Elektromobily. Letošní ročník nabídne opět ukázky prací studentů vysokých škol, elektromobily světoznámých značek, nejmodernější dobíjecí stanice i předělávky automobilů se spalovacím pohonem na pohon elektrický z dílny nadšenců elektromobility. V letošním roce se můžeme těšit také na vyhlášení soutěže Elektromobil roku 2015. První elektromobily značky Nissan jsou již přihlášeny a další zájemci o účast v soutěži se mohou přihlašovat až do konce února. Vítězný elektromobil získá kromě prestižního titulu i řadu možností medializace, právě skrze rozhovor v živém vysílání Elektrika.tv a další mediální partnery veletrhu.
Doprovodný program zaměřený na optiku a fotoniku pod názvem OPTONIKA Fórum je pořádán ve spolupráci s Českou a Slovenskou společností pro fotoniku. Připravena je řada přednášek, které se uskuteční během prvních tří dní veletrhu a nabídnou pouze nejlepší kapacity z oboru. Kromě toho Fórum dostane nové důstojné prostory, hodné oslav Roku Světla, který se letos celosvětově slaví.
Doprovodný program je nabitý a výstavní haly jsou téměř zaplněné. Každý z vystavovatelů chce prezentovat to nejlepší ze svého sortimentu, posílit jméno své společnosti, ukázat novinky na trhu, přivítat své obchodní partnery a dokázat konkurenci, kdo je nejsilnějším hráčem na trhu. Z největších vystavovatelů, kteří se na veletrhu objeví, můžeme zmínit společnosti ABB, Schmachtl, OBO BETTERMANN, Weidmüller, Phoenix Contact, Elektro-Systém-Technik, KOPOS Kolín, WAGO Elektro a mnoho dalších, kteří se specializují na elektroinstalační techniku a inteligentní elektroinstalace. Vystavovatelé z oboru elektroenergetiky také nezůstávají pozadu a v hale P se bude opět prezentovat Siemens, Tritón Pardubice, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, KOČÍ - VALÁŠEK, LABARA a mnoho dalších. Se sortimentem vodičů a kabelů budou na AMPERU společnosti LAPP KABEL, SENO, Komax, PZK a další. Obor osvětlení a světelné zdroje bude zastoupen třemi desítkami firem a s největší expozicí se představí, ELEKTRO - LUMEN, ELSTAV lighting, EMOS a GREENLUX. V hale P naleznete také vystavovatele oboru Nářadí, pomůcky a vybavení, mezi nimi společnost TOP CENTRUM - JAROSLAV NOVÁK, LogTech, GAROMA PLUS a desítku dalších. A abychom uzavřeli seznam vystavovatelů z haly P, zmiňme ještě obor Pohonů a výkonové elektroniky, kde se mezi jinými představí společnost ELEKTROPOHONY, Vacon, ELMARK PLUS a ČKD ELEKTROTECHINIKA. 
V hale F, která již tradičně náleží vystavovatelům elektronických součástek a modulů, se představí např. HARTING, Stäubli Systems, Synflex Elektro, QUITTNER & SCHIMEK, AMTEST a vůbec poprvé také společnost ALANTYS TECHNOLOGY. Dále v této výstavní hale naleznete vystavovatele optických a fotonických systémů, mezi nimi TRUMPF, Lintech, MediCom, MiT, MED ELEKTRONIK a velice příjemné překvapení Akademii věd ČR s jejich projekty Hilase a Eli Beams. Poslední, ale ne méně významným oborem náležejícím do haly F je obor Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl. Z těch největších vystavovatelů zmíníme ASM Assembly Systems, MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, PBT Rožnov, ERMEG a THONAUER.
Třetí halou věnovanou veletrhu AMPER je výstavní hala V, která již tradičně patří automatizaci, zabezpečení, komunikační a měřicí technice. Automatizace v letošním roce zažívá nevídaný rozkvět, společnosti Mitsubishi Electric Europe, B+R automatizace, BALLUFF, FOXON, ifm electronic, TURCK, AUTOCONT CONTROL SYSTEMS, Omron Electronics, Festo, Beckhoff, to jsou jen některá jména ze seznamu 90 společností přihlášených do tohoto oboru. Měřicí technika také nabídne krásné expozice, a to zejména od společností ELCOM, ROHDE & SCHWARZ, BLUE PANTHER a TMS SS. V hale V rozhodně nepřehlédnete ani expozice společností JABLOTRON ALARMS, TSS Group a 4ISP, které jsou tahouny oboru zabezpečovací techniky. Za komunikační techniku zmiňme společnosti SECTRON a INTV, které ukážou to nejmodernější, co je na našem trhu k dostání.

Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že atmosféra veletrhu AMPER je skutečně elektrizující, technologie jsou skutečně nejmodernější a setkání odborníků největší, jaké se v tomto oboru a ve střední Evropě může udát. Veletržní správa Terinvest a na 600 vystavovatelů se na Vás bude těšit.
 

 
Publikováno: 1. 4. 2015 | Počet zobrazení: 1547 článek mě zaujal 312
Zaujal Vás tento článek?
Ano