Schunk

Antivibrační systém Steadyline se rozšířil o vyvrtávací tyče

Vzhledem k rostoucí popularitě a používání nástrojů s dlouhým vyložením ve výrobním odvětví rozšířila společnost Seco svoji patentovanou řadu pro redukci vibrací Steadyline o vyvrtávací hlavy, které dále rozšiřují možnosti tohoto systému.

 

Pevné a stabilní řešení Steadyline efektivně tlumí nežádoucí vibrace při extrémních řezných podmínkách prostřednictvím „dynamického pasivního systému“ uvnitř tělesa držáku, kde tlumicí těleso vibruje proti primárním vibracím. To umožňuje nástrojům této řady provádět typické operace s dlouhým vyložením dvakrát rychleji než tradiční nástroje vzhledem k tomu, že snižují namáhání vřetene a zároveň umožňují dosáhnout vyšší úběr materiálu, lepší jakost povrchu a nabízejí rovněž dlouhou životnost.
Zatímco běžné tradiční systémy používají pro výměnu vyvrtávacích hlav několik upínacích šroubů a další upevňovací prvky, mimořádně přesný konektor GL tyčí Steadyline vyžaduje k uvolnění a utažení hlav pouze maticový klíč. Toto rozhraní se vyznačuje silným a rychlým zajištěním pomocí jednoho vestavěného upínacího kroužku, který vyvrtávací hlavu přitahuje dovnitř a zajišťuje tak pevný a stabilní kontakt kónických dosedacích ploch. Po počátečním nastavení vyvrtávací tyče je možné hlavy instalovat a demontovat bez potřeby opětovného seřízení.
Systém je dostupný s tyčemi velikosti 6 x D, 8 x D a 10 x D celé řady typů včetně Seco-Capto C4, C5 a C6 a HSK-T. Disponuje rovněž vyvrtávacími hlavami s připojením GL pro hrubování s Ø od 36 do 69 mm a Ø dokončení od 34 do 69 mm. Tyče i vyvrtávací hlavy mají navíc kanálky vnitřního chlazení pro lepší odvod třísek. 

 
Publikováno: 1. 4. 2015 | Počet zobrazení: 1302 článek mě zaujal 293
Zaujal Vás tento článek?
Ano